Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Seong-Jin Cho zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego

Aleksandra Mijakoska
chopin
21 października 2015 in Kultura by Aleksandra Mijakoska
Zwycięzcą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina został Soeng-Jin Cho z Korei Południowej.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Młody pianista, jak donosi amerykańska agencja Associated Press, spełnił swoje marzenie o wystąpieniu na jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów dla pianistów na świecie.  Pianista, jak donoszą agencje informacyjne,  został także nagrodzony za najlepsze wykonanie poloneza.

Seong-Jin Cho ukończył  Konserwatorium Paryskie, gdzie studiował pod opieką Michela Beroffa. W swoim dorobku  muzyczny koreański pianista ma zwycięstwa w takich konkursach jak:  Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Moskwie w 2008 r  oraz w konkursie pianistycznym w Hamamatsu, w Japonii w roku 2009.

W skład siedemnastoosobowego gremium jury, wchodziły takie sławy światowego formatu, jak Martha Argerich, Piotr Paleczny,  Philippe Entremont, Garrick Ohlsson, Dan Thai Son i Nelson Goerner.

Drugie miejsce na konkursie przyznane zostało Kanadyjczykowi Charlesowi Richardowi-Hamelinowi, a trzecie Amerykance Kate Liu.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI