Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

31 października 2014 in Książka, Kultura, Polecane książki by redakcja

Serial widziany od kuchni – czyli co się jada na plebanii „Ojca Mateusza”

„Przysmaki Ojca Mateusza. Domowa kuchnia Natalii” to świeżo opublikowana książka – nie tylko kulinarna.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Natalia Borowik, grana przez Kingę Preis, to jedna z najbarwniejszych postaci szalenie popularnego serialu Ojciec Mateusz. W 12. sezonie serialu gospodyni filmowego księdza z Sandomierza wydaje książkę z przepisami. Wątek ten był sukcesywnie wprowadzany od początku bieżącego sezonu. W odcinku emitowanym w minionym tygodniu Natalia po raz pierwszy trzymała w rękach swój kulinarny pamiętnik.

okładka książki

W książce „Przysmaki Ojca Mateusza” zawarto kilkadziesiąt starannie wybranych i sprawdzonych przepisów gospodyni Ojca Mateusza. Większość z nich to smakowite potrawy kuchni regionalnej. Ponadto – niejako na deser – interesujące, zabawne opowieści, z których dowiemy się więcej o lubianych serialowych bohaterach – samej Natalii, księdzu Mateuszu, Pluskwie, aspirancie Noculu.

Filmowa gospodyni z właściwym sobie humorem, barwnym językiem opisuje życie plebanii, jej mieszkańców i gości. Przy okazji przywołuje przepisy na przygotowywane przez siebie potrawy, przygody związane z ich gotowaniem, opisy postaci, które przez serial przewinęły się, ale nie pozostały w nim dłużej. Jednym słowem – serial widziany od kuchni. Dosłownie!

Patroni medialni książki: „Przepisy Czytelników”, „Gotuj Krok po Kroku”, Sens, Radio Plus, Wirtualna Polska, durszlak.pl, przeczytam.pl, Burmistrz Sandomierza.

Partnerem wydania jest TVP.

Przsmaki Ojca MateuszaSprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI