Spotkanie autorskie z Marią Stepan

W drugą rocznicę konfliktu na Ukrainie nakładem Wydawnictwa Zwierciadło ukazał się zbiór reportaży Marii Stepan – „Człowiek to człowiek, a śmierć to śmierć”.

reklama

Wszystkie reportaże połączone czasem i miejscem – Ukraina czasu wojny. Tej, o której mało mówimy, a przecież trwa i wraca do nas obecnie – w kontekście suchej głodówki Nadii Sawczenko.
Zapraszamy Warszawiaków do centrum Ukraiński Świat na Nowy Świat 63 (róg Świętokrzyskiej) 10 marca 2016 na godz. 19.00.

W lutym 2014 roku nastąpiło apogeum protestów w Kijowie. Doniesienia z Majdanu zajmowały czołowe miejsca w serwisach informacyjnych. W kolejnych tygodniach cały świat z zapartym tchem obserwował przebieg tzw. Ukraińskiej Wiosny oraz konfliktu wojennego na wschodzie Ukrainy. Z miesiąca na miesiąc informacji było coraz mniej…

Maria Stepan była w centrum najistotniejszych wydarzeń. W Kijowie, Kramatorsku, w miejscu katastrofy zestrzelonego malezyjskiego boeinga, pod Donieckiem, na Krymie, na poligonie pod Lwowem i na linii frontu pod Mariupolem.

Autorka rozpoczyna książkę obserwacją pisaną emocjonalnie, w wirze protestu, aby pod jej koniec wrócić w te same miejsca. Majdan jest wyciszony, ale rany jeszcze się nie zabliźniły, a straty wciąż bolą. Jakie uczucia jej towarzyszą?