Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

19 kwietnia 2016 in Kultura by redakcja

Spotkanie autorskie z Tomaszem Jastrunem – „Osobisty przewodnik po depresji”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Jastrunem „Osobisty przewodnik po depresji” - 21 kwietnia 2016 r. o godzinie 18.30 w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy, przy ul. Koszykowej 26/28.

30 marca 2016 r. nakładem Wydawnictwa Zwierciadło ukazała się książka Tomasza Jastruna „Osobisty przewodnik po depresji”

podKsiążka jest i przewodnikiem i poradnikiem. Według słów autora nie ma dokładnej definicji depresji: Nie ma jednej depresji, jest ich tak wiele, jak liczni są cierpiący, ale w swojej wielości ma dużo cech wspólnych. Autor dzieli się swoimi osobistymi przeżyciami, korzystając równocześnie z doświadczeń innych osób. Przypomina tym, którzy także trafili na „godzinę D.”, że nie są sami. Zachęca, aby nie bali się mówić o swoich słabościach. Uświadamia nam, że depresja nieleczona jest chorobą śmiertelną. Encyklopedia depresji, którą stworzył na potrzeby książki przybliża nas do zrozumienia osoby w stanie depresji, jak również ubiera w słowa uczucia, których chory nie potrafi wyrazić. Depresję ciężko jest opisać, jednak Tomasz Jastrun po mistrzowsku ubrał ją w właściwe, adekwatne słowa.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI