Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Eva Rinaldi Celebrity and Live Music Photographer/CC Wikimedia Commons
Eva Rinaldi Celebrity and Live Music Photographer/CC Wikimedia Commons
22 czerwca 2015 in Kultura by redakcja

Taylor Swift bojkotuje Apple Music

Wokalistka tradycyjnie bojkotuje streamingi muzyczne. Ostro zareagowała na politykę nowego serwisu Apple, który zadebiutuje 30 czerwca 2015.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W niedzielę 21 czerwca Taylor Swift  opublikowała na portalach społecznościowych list otwarty, w którym tłumaczy powody swojej decyzji. Czytamy w nim m.in:

„Piszę, żeby wyjaśnić, dlaczego wycofuję mój album ‚1989’ z nowego serwisu streamingowego, Apple Music. Czuję, że to wymaga wytłumaczenia, ponieważ Apple był i będzie jednym z moich najlepszych partnerów sprzedaży muzyki i skutecznym sposobem komunikacji z fanami.

(…)

Jestem pewna, że wiecie, że Apple Music oferuje 3-miesięczny bezpłatny dostęp dla każdego nowego użytkownika. Nie jestem natomiast pewna, czy wiecie, że Apple Music nie zapłaci za te trzy miesiące autorom tekstów, producentom czy artystom. Uważam, że to szokujące, rozczarowujące i kompletnie niepasujące do tego historycznie postępowego i szlachetnego przedsiębiorstwa.

Nie chodzi o mnie. Na szczęście, mam już za sobą pięć albumów i mogę utrzymać siebie, grupę, ekipę, menedżerów dzięki koncertom.

(…)

Wiemy, jak wielki sukces odniósł Apple i że olbrzymie przedsiębiorstwo ma pieniądze, żeby zapłacić artystom, autorom tekstów, producentom za ten próbny okres 3 miesięcy… nawet jeśli jest on bezpłatny dla fanów.

3 miesiące bez wynagrodzenia to długo, żądanie od kogoś pracy za darmo jest niesprawiedliwe. Mówię to z miłością, szacunkiem i podziwem dla dokonań Apple. Mam nadzieję, że wkrótce, jeśli system się rozwinie, będę mogła dołączyć w modelu streamingu, który wydaje się bardziej sprawiedliwy dla twórców muzyki. Myślę nawet, że to ta platforma mogłaby uzyskać prawa do piosenek.

(…)

Nie prosimy o bezpłatne iPhone’y. Tylko o to, żebyście przestali dostarczać naszą muzykę bez zapłaty.

Taylor”


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI