Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Teatr Ochoty
28 kwietnia 2011 in Teatr by Katarzyna Margielska

Gabinet

Macierzyństwo niewątpliwie jest ważnym i wspaniałym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Pytanie jednak, czy nie warto czasem wspomnieć o tej drugiej, mniej pozytywnej stronie bycia matką? Taką próbę podejmują twórcy spektaklu „Gabinet”.

Początek jak z kawału „Przychodzi baba do lekarza…”. On – spokojny, zdziwaczały pedant z licznymi natręctwami, ona – znerwicowana, przemęczona i sfrustrowana matka, żona i opiekunka domowego ogniska, z zawodu malarka. Oboje, przez przypadek, zamknięci na noc w lekarskim gabinecie.

Sytuacja mało prawdopodobna, ale dająca możliwość zderzenia się dwóm zupełnie różnym osobowościom, a przy tym doskonale obrazująca niezdrowe schematy, którym ulegamy.

Dwójka aktorów, Paulina Holtz i Rafał Kosecki, w przystępny, jasny sposób przenosi na scenę współczesne problemy, związane z macierzyństwem i partnerstwem.

W tej wartkiej sztuce przez ponad godzinę może się przeglądać niejedna kobieta-matka. Natalia Fijewska-Zdanowska, młoda autorka i reżyserka, zawarła tutaj wiele własnych emocji i doświadczeń, tworząc prawdziwy obraz często powtarzających się sytuacji, z życia wziętych.

Sztuka stanowi dobry punkt wyjścia do dyskusji: czy rzeczywiście macierzyństwo jest samą radością? I czy każda kobieta gotowa jest na wszystkie wyrzeczenia, związane z pełnieniem tej zupełnie nowej roli? Może najważniejszy jest jednak wybór odpowiedniego partnera, świadomego rodzicielskich obowiązków?

„Gabinet”, Natalia Fijewska-Zdanowska; reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska; występują: Paulina Holtz, Rafał Kosecki. Teatr Ochoty


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI