Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

15 sierpnia 2015 in Kultura by redakcja

„The Hateful Eight”. Pierwszy trailer nowego filmu Tarantino

Do sieci trafił pierwszy trailer nowego westernu Quentina Tarantino. Reżyser zapowiada, że film jest śmieszniejszy niż wszystkie inne.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Sukces „Django” (m.in. Oscar, Złoty Glob, Bafta) zachęcił reżysera do pozostania na Dzikim Zachodzie. Najnowszy film Tarantino toczy się kilka lat po zakończeniu wojny secesyjnej. Ośmiu bohaterów niespodziewanie spotyka się w górach Wyoming. Z powodu zamieci śnieżnej są skazani na swoje towarzystwo. Sytuacja jest wyjątkowo niekomfortowa, bo niektórzy z nich są „wyjęci spod prawa” a inni to… łowcy nagród. W filmie zobaczymy m.in. Samuela L. Jacksona, który występuje u Tarantino już po raz ośmy, Kurta Russella, Tima Rotha. Muzykę skomponuje Ennio Morricone, twórca ścieżek dźwiękowych do kilkuset filmów, w tym do kilkudziesięciu westernów, m.in. do klasyka klasyków „Dobry, zły, brzydki”  z Clintem Eastwoodem. W końcówce trailera „The Hateful Eight” słychać charekterystyczne pogwizdywania.

Niewiele brakowało, by film nie powstał. Gdy doszło do wycieku scenariusza, Tarantino początkowo chciał zrezygnować z projektu. Ostatecznie western powstaje, co więcej, na tradycyjnej taśmie 70 mm. W wywiadzie dla magazynu „Entertainment Weekly” reżyser mówi m.in., że będzie to najśmieśniejszy śnieżny western wszech czasów. Przyznaje się także do inspiracji serialami z lat 60., takim jak „Bonanza” czy „The Virginian”, ale chciał, jak sam mówi, odejść od tradycycyjnej dychotomii: dobry – zły. „ W tych serialach czekasz przez cały odcinek, żeby się dowiedzieć, kto jest dobry a kto zły. Powiedziałem sobie: a gdybym nakręcił historię, w której byliby tylko ci ostatni? W filmie nie ma dobrych”.

Amerykańska premiera „The Hateful Eight” zaplanowana jest na koniec 2015. W wersji cyfrowej film pojawi się na początku przyszłego roku. Nie wiadomo jeszce, kiedy western trafi do kin w Polsce.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI