Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

19 czerwca 2015 in Kultura by redakcja

Tom Hanks zagra u Clinta Eastwooda

W 2009 pilot rejsowego Airbusa musiał awaryjnie wylądować na rzece Hudson. Mimo olbrzymiego zagrożenia nikt poważnie nie ucierpiał. Clint Eastwood wyreżyseruje film opowiadający o tym bohaterskim wyczynie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

US Army Corps of Engineers/ Public Domain

15 stycznia 2009 pasażerski samolot US Airways wystartował bezpiecznie z lotniska La Guardia z Nowym Jorku. W pobliżu lotniska znajduje się rezerwat dzikich ptaków i kilka minut po starcie doszło do zderzenia z kluczem gęsi. Samolotem kierował Chesley Sullenberger, były kapitan lotnictwa, który poinformował wieżę o bardzo poważnym niebezpieczeństwie. Piloci uznali, że nie zdołają dolecieć do wskazanego przez kontrolerów lotu lotniska awaryjnego i zdecydowali się wylądować na pozbawionym mostów odcinku rzeki. Wszyscy obecni na pokładzie przeżyli, a Airbus utrzymał się na powierzchni do końca akcji ratunkowej. Wydarzenie zyskało miano „Cudu na Hudson” i spisane przez Sullenberger, stało się inspiracją dla Clinta Eastwood. Zdjęcia do filmu „Sully” (przezwisko pilota) rozpoczną się w końcu roku.

„ Jestem bardzo szczęśliwy, że moja historia trafiła w ręce tak wspaniałego narratora i reżysera jak Clint Eastwood, i doświadczonych producentów Allyn Stewarta i Franka Marshalla”, deklaruje Chesley Sullenberger. W filmie wcieli się w niego Tom Hanks, który skończył niedawno pracę nad „Mostem szpiegów” w reżyserii Stevena Spielberga.

„Sully” powstanie w studiu Warner Bros. Poprzednia wspólna produkcja  Eastwooda i wytwórni, opowiadająca o lasach najlepszego snajpera armii amerykańskiej, była olbrzymim sukcesem. „Snajper” otrzymał Oscara za najlepszy montaż dźwięku i jest najbardziej kasowym wojennym filmem w historii.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI