Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Och-Teatr, ot.Ola Grochowska
Och-Teatr, ot.Ola Grochowska
7 lipca 2015 in Kultura by Magdalena Kuydowicz

„Truciciel” w Och-Teatrze

„Truciciel” to druga próba reżyserska Cezarego Żaka w Och-Teatrze. Farsa gwarantuje miły i rozrywkowy wieczór. 
Z przewrotną zabawą ze śmiercią w tle.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Żak reżyseruje, a zarazem gra kluczową postać, mrocznego truciciela z firmy Exodus pomagającej udręczonym życiem rozstanie się ze światem. 
Obok niego na scenie pojawia się Dorota Pomykała w roli kobiety chorej na przewlekłą depresję, zdradzanej przez męża; Mirosław Kropielnicki w roli tegoż małżonka i rzadko widywana na scenie Karolina Gorczyca jako asystentka i kochanka. Pozornie banalna historia brytyjskiego autora wcale nie jest płytka – Chapell jest mistrzem lekkiej formy, który nie pozwala aktorom na proste rozwiązania. Sztuka rozpoczyna się komedią omyłek: bohaterowie plączą się w nieustającej gonitwie i pewnym momencie każdy z nich odkrywa karty. I faktycznie, zaskakuje! Więcej nie zdradzę, żeby nie psuć zabawy.

Warto poświęcić kilka słów samemu reżyserowi i odtwórcy tytułowej roli. 
Cezary Żak obdarzony silnym vis comica, zwykle grał mocne, nieco brutalne w swej szczerości postaci, który szybko chwytały widza za serce. Tekst Chapella pozwolił przełamać ten schemat,  dał aktorowi szansę pokazania słabości swojego bohatera, potajemnie tęskniącego za wielką miłością, szacunkiem i uznaniem dla tego, co z takim zapałem robi jako były grabarz a obecnie „profesjonalista”. Świetnie się stało, że Żak z tej okazji skorzystał. Momenty, w których ten groźny olbrzym wyraźnie łagodnieje i cichym głosem mówi to, co dla niego naprawdę ważne i trudne, są bardzo mocne. Poza tym, reżyserując farsę, która musi być precyzyjnie wymyślona i tak samo zagrana, nie może sobie pozwolić na dekoncentrację. I rzeczywiście jest bardzo skupiony. Dobrze wie, co gra, równocześnie bawiąc się formą. Naprawdę jesteśmy świadkami ważnego momentu w tego aktora, który po komediowych rolach w kultowych serialach wchodzi na dużo wyższy poziom rzemiosła.

Świetna scenografia i zabawny trik z pewną rośliną, który budzi ogromną ciekawość wszystkich, dopełniają reszty. Gdy jak zwykle przed spektaklem spytałam sympatyczną obsługę teatru, na co warto zwrócić uwagę, dostałam szybka podpowiedź: proszę patrzeć na roślinę. Zatem proszę patrzeć na roślinę.

Truciciel będzie kolejnym letnim hitem w Och-Teatrze! Polecam!

„Truciciel”, Eric Chapell, przekł.Elżbieta Woźniak, reż. Cezary Żak. Premiera 28 maja2015, Och-Teatr w Warszawie


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI