Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
18 sierpnia 2014 in Kultura by redakcja

Ucz się od najlepszych! – nabór do Programu DOK PRO

Termin zgłoszeń w Wajda School upływa 31 sierpnia. Każdy uczestnik zgłasza swój pomysł na film dokumentalny, a najlepsze wybrane spośród nich są realizowane. Doświadczeni wykładowcy służą radą i wsparciem na każdym etapie - od dokumentacji aż po montaż i udźwiękowienie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Program DOK PRO adresowany jest do absolwentów szkół filmowych, ale nie tylko; zgłaszać się mogą także aktorzy, dziennikarze, „ludzie pióra”, fotografowie, pod warunkiem, że mają już doświadczenie z realizacją filmów. Do głównych założeń i celów Dok Pro należy produkcja najlepszych projektów spośród tych zgłoszonych przez uczestników. Jego wykładowcami są: Marcel Łoziński, Jacek Bławut oraz Vita Żelakeviciute. Filmy zrealizowane w ramach poprzednich edycji Programu były pokazywane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach, m.in. na Berlinale („Rendez-vous”), Karlowych Warach („Przyrzeczona”), IDFA („Viva Maria!”) czy DOKLeipzig („Na północ od Kalabrii”); nominacja do nagród Europejskiej Akademii Filmowej („Paparazzi”).

Program Dokumentalny podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym realizowane są krótkie etiudy na zadany temat; w drugim etapie Szkoła produkuje wybrane filmy uczestników. Sesje mają charakter dialogu: uczestnicy i tutorzy wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla konkretnych projektów filmowych na każdym etapie – od dokumentacji i developmentu, aż po postprodukcję.

– Interesuje nas: Twoja umiejętność zobaczenia w rzeczywistości tego, co dla Ciebie najważniejsze; Twój autorski punkt widzenia; Twoja zdolność znalezienia optymalnych środków wyrazu. Naszym zadaniem jest tylko pomóc Ci wyrazić się najpełniej poprzez otaczającą nas rzeczywistość – mówią wykładowcy programu DOK PRO.

Dziesięć dotychczasowych edycji Programu Dokumentalnego to blisko 100 uczestników, ok. 70 krótkich etiud i ponad 30 wyprodukowanych przez nas filmów odnoszących sukcesy na całym świecie.

Szczegóły dotyczące programu i rekrutacji znajdują się na stronie


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI