Ucz się od najlepszych! – nabór do Programu DOK PRO

fot.123rf

Termin zgłoszeń w Wajda School upływa 31 sierpnia. Każdy uczestnik zgłasza swój pomysł na film dokumentalny, a najlepsze wybrane spośród nich są realizowane. Doświadczeni wykładowcy służą radą i wsparciem na każdym etapie – od dokumentacji aż po montaż i udźwiękowienie.
Program DOK PRO adresowany jest do absolwentów szkół filmowych, ale nie tylko; zgłaszać się mogą także aktorzy, dziennikarze, „ludzie pióra”, fotografowie, pod warunkiem, że mają już doświadczenie z realizacją filmów. Do głównych założeń i celów Dok Pro należy produkcja najlepszych projektów spośród tych zgłoszonych przez uczestników. Jego wykładowcami są: Marcel Łoziński, Jacek Bławut oraz Vita Żelakeviciute. Filmy zrealizowane w ramach poprzednich edycji Programu były pokazywane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach, m.in. na Berlinale („Rendez-vous”), Karlowych Warach („Przyrzeczona”), IDFA („Viva Maria!”) czy DOKLeipzig („Na północ od Kalabrii”); nominacja do nagród Europejskiej Akademii Filmowej („Paparazzi”).

reklama

Program Dokumentalny podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym realizowane są krótkie etiudy na zadany temat; w drugim etapie Szkoła produkuje wybrane filmy uczestników. Sesje mają charakter dialogu: uczestnicy i tutorzy wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla konkretnych projektów filmowych na każdym etapie – od dokumentacji i developmentu, aż po postprodukcję.

– Interesuje nas: Twoja umiejętność zobaczenia w rzeczywistości tego, co dla Ciebie najważniejsze; Twój autorski punkt widzenia; Twoja zdolność znalezienia optymalnych środków wyrazu. Naszym zadaniem jest tylko pomóc Ci wyrazić się najpełniej poprzez otaczającą nas rzeczywistość – mówią wykładowcy programu DOK PRO.

Dziesięć dotychczasowych edycji Programu Dokumentalnego to blisko 100 uczestników, ok. 70 krótkich etiud i ponad 30 wyprodukowanych przez nas filmów odnoszących sukcesy na całym świecie.

Szczegóły dotyczące programu i rekrutacji znajdują się na stronie