Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

14 sierpnia 2014 in Kultura by redakcja

Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: 2 symfonia Schumanna

W naszym cyklu „utwór tygodnia" polecany przez stypendystów MPF, Marta Mizgała wybrała III część 2 Symfonii Schumanna. Dlaczego? „Lubię tę sonatę i lubię to wykonanie. Ale też dlatego, ze liczne solówki oboju pokazują, jak wielki jest czar tego instrumentu".

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

http://youtu.be/rJL6RpPjU_E

Marta Mizgała, oboistka. Obecnie studiuje w Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin w klasie Dominika Wollenwebera

Stypendystka MPF w latach 2011-2013

Ostatnie osiągnięcia, którymi chciałaby się pochwalić to udział w Akademii Sinfonia Varsovia w roku 2013/2014 i dostanie się na studia.

fot.arch.pryw.

 

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła się… gdy miałam 9 lat, a w wieku 11 lat zaczęłam grać na oboju. Właściwie niedługo później już wiedziałam, że jest to coś, co chcę robić w życiu. Do dziś jestem zakochana w dźwięku oboju.

Kiedy nie gram to….to dużo czasu spędzam na rozmowach z przyjaciółmi, chodzę na koncerty, jeżdżę po Berlinie na rowerze 🙂 .

Młoda Polska Filharmonia to… projekt, który będę długo wspominać. Nigdy nie zapomnę całych dni spędzanych na graniu − było to wspaniałe przeżycie. Wspólne granie z młodymi osobami z całej Polski dawało mi niesamowitą radość. Teraz z wieloma kolegami mam regularny kontakt, a niektórzy mam nadziejęjuż na zawsze pozostaną moimi bliskimi przyjaciółmi.

Moje najbliższe plany to… to odkrywanie mojego instrumentu i muzyki, uczenie się, jak czerpać z tego, co robimy, jak największą radość, i ciągłe dążenie do dobrej gry 🙂 A także wymienianie doświadczeń z innymi ludźmi.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI