Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Fratres Arvo Pärta

commons.wikimedia.org_Woesinger

W naszym cyklu „utwór tygodnia”, polecany przez stypendystów MPF, Dominik Kossakowski wybrał „Fratres” w wykonaniu skrzypka Gila Shahama z Rogerem Carlssonem na perkusji oraz Gothenburg Symphony Orchestra pod dyrekcją Neeme Järviego.
Dlaczego? Bo „dzisiejszy świat na nic nie czeka, uparcie gna do przodu. Mimo tego każdy z nas powinien zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o ważniejszych sprawach. Estoński kompozytor Arvo Pärt jest jednym z niewielu kompozytorów piszących muzykę kontemplacyjną, uduchowioną. A utwór „Fratres” jest najlepszym przykładem tej muzyki.

reklama

Dominik Kossakowski, skrzypek, aktualnie uczeń Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Jest stypendystą Młodej Polskiej Filharmonii od 2011 r.

Ostatnie osiągnięcia, którymi chciałby się pochwalić, to wyróżnienie na 16th International Competition of Bohdan Warchal in playing the bow string instruments „Talents for Europe” w Dolným Kubínie w kategorii „zespoły kameralne” w 2012r. oraz III miejsce na VII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku w 2011r.

fot.arch. pryw.

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką… zaczęła się standardowo – od przesłuchań w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach, po których rozpocząłem naukę gry na skrzypcach.

Kiedy nie gram i mam trochę wolnego czasu, to… rozwijam swoje inne pasje: nauki ścisłe i tenis ziemny.

Młoda Polska Filharmonia wymarzony start do „dorosłego” świata muzycznego, z którym wiążę swoją przyszłość.

Moje najbliższe plany? przygotować się do jesiennych zadań artystycznych.