Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Nirvana

wikimedia commons/fot. Dariel Blots

W naszym cyklu „utwór tygodnia” polecany przez stypendystów MPF, Jacek Wachnik wybrał koncert Nirvany MTV Unplugged in New York. „To cudowny koncert, na którym niestety nie dane mi było być”.

reklama

Jacek Wachnik, skrzypek, obecnie studiuje w klasie skrzypiec prof. Konstantego Andrzeja Kulki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest stypendystką Młodej Polskiej Filharmonii od początku projektu.

Ostatnie osiągnięcie, którymi chciałby się pochwalić, to rozpoczęcie nauki gry na skrzypcach barokowych, z czym wiąże swoje plany na przyszłość.

fot. arch. pryw.

Kiedy zaczęła się moja przygoda z muzyką? Pochodzę z rodziny muzycznej, więc mogę powiedzieć, że moja muzyczna podróż trwa tak długo jak sam żyję :).

Kiedy nie gram, to... gotuję, czytam przeróżne rzeczy (głównie poezję i artykuły naukowe), oglądam filmy, słucham muzyki (oczywiście od klasyki, poprzez rock i rap, aż do electro swingu i szeroko pojętej muzyki elektronicznej) oraz spędzam czas z bliskimi osobami.

Młoda Polska Filharmonia to … ferajna niesamowicie pozytywnych i zakręconych muzyków tworzących wspólnie oryginalny projekt, który (miejmy nadzieję) jeszcze bardziej się rozkręci i zdominuje młodzieżową scenę muzycznej Europy.

Moje najbliższe plany to...dostać się do jakiejś prestiżowej placówki muzycznej na stałą posadę, może wyjechać na dalsze studia za granicę, ewentualnie zdobyć władzę nad światem.