Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

8 marca 2015 in Kultura by redakcja

Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Nirvana

W naszym cyklu „utwór tygodnia" polecany przez stypendystów MPF, Jacek Wachnik wybrał koncert Nirvany MTV Unplugged in New York. „To cudowny koncert, na którym niestety nie dane mi było być”.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jacek Wachnik, skrzypek, obecnie studiuje w klasie skrzypiec prof. Konstantego Andrzeja Kulki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest stypendystką Młodej Polskiej Filharmonii od początku projektu.

Ostatnie osiągnięcie, którymi chciałby się pochwalić, to rozpoczęcie nauki gry na skrzypcach barokowych, z czym wiąże swoje plany na przyszłość.

fot. arch. pryw.

Kiedy zaczęła się moja przygoda z muzyką? Pochodzę z rodziny muzycznej, więc mogę powiedzieć, że moja muzyczna podróż trwa tak długo jak sam żyję :).

Kiedy nie gram, to... gotuję, czytam przeróżne rzeczy (głównie poezję i artykuły naukowe), oglądam filmy, słucham muzyki (oczywiście od klasyki, poprzez rock i rap, aż do electro swingu i szeroko pojętej muzyki elektronicznej) oraz spędzam czas z bliskimi osobami.

Młoda Polska Filharmonia to … ferajna niesamowicie pozytywnych i zakręconych muzyków tworzących wspólnie oryginalny projekt, który (miejmy nadzieję) jeszcze bardziej się rozkręci i zdominuje młodzieżową scenę muzycznej Europy.

Moje najbliższe plany to...dostać się do jakiejś prestiżowej placówki muzycznej na stałą posadę, może wyjechać na dalsze studia za granicę, ewentualnie zdobyć władzę nad światem.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI