Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Sonata nr 2 Prokofiewa

Domena publiczna/commons.wikimedia.org

W naszym cyklu „utwór tygodnia” polecany przez stypendystów MPF, Maria Sosnowska wybrała „I część Sonaty nr 2 Siergieja Prokofiewa w wykonaniu skrzypka Shlomo Mintza i pianisty Yefima Bronfmana. Dlaczego? „Od dłuższego czasu fascynowała mnie ta sonata, a moim marzeniem było jej wykonanie. W tym roku marzenie się spełniło i właśnie pracuję nad tym dziełem. A to wykonanie? To nagranie pokazał mi mój nauczyciel, często słuchaliśmy go podczas wyjazdów na koncerty czy konkursy. Mintz & Bronfman w sonacie Prokofiewa to moim zdaniem Best of the Best”.

reklama

Maria Sosnowska, skrzypaczka, studentka Akademii Muzycznej im.Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest stypendystką MPF od 2013.

Ostatnie osiągnięcie, którym chciałaby się pochwalić, to zdobycie II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. W. Radowicziusa w Wilnie
w grudniu 2013 oraz dostanie się na wymarzoną uczelnię.

fot. arch. pryw.

 

 

 

 

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką… tak naprawdę trwa od dziecka, ponieważ moja Mama też jest muzykiem. Po raz pierwszy zmierzyłam się ze skrzypcami około 12 lat temu.

Kiedy nie gram… to spotykam się ze znajomymi, podróżuję PKP i czytam książki… :)

Młoda Polska Filharmonia to… to dobry sposób na poznanie swoich rówieśników, porównanie się, wzajemną motywację i nawiązywanie przyjaźni. To bardzo przydatne w przyszłości doświadczenie, bo myślę, że prawie wszyscy chcemy w przyszłości być muzykami w orkiestrach.

Moje najbliższe plany to… :) Trzymajcie kciuki!