Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

16 czerwca 2014 in Kultura by redakcja

Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Styx

W naszym cyklu „utwór tygodnia", polecany przez stypendystów MPF, Michał Kot wybrał „Styx” gruzińskiego kompozytora, Giji Kanczeliego, liturgię na altówkę, chór mieszany i orkiestrę. Dlaczego? Orkiestra odzwierciedla piekło, chór natomiast niebo. Tym, co znajduje się pomiędzy, jest rzeka Styks - partia altówki.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Michał Edgar Kot, altowiolista, obecnie student Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Jest stypendystą Młodej Polskiej Filharmonii od 2011 r.

Ostatnie osiągnięcie, którym chciałby się pochwalić, to udział w  Morningside Music Bridge w Calgary, w Kanadzie.

fot. archiwum prywatne

 

 

 

Muzyczny kwestionariusz MPF

Kiedy zaczęła się moja przygoda z muzyką? Zacząłem grać w wieku 11 lat na altówce, choć nie znałem wcześniej tego instrumentu. Składając dokumenty do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Krotoszynie, w formularzu zgłoszeniowym w miejscu wyboru instrumentu wpisałem skrzypce. Okazało się, że jestem za stary… jednak bardzo pragnąłem grać na smyczkowym instrumencie i wtedy poznałem ją – znaczy altówkę.

Kiedy nie gram, to… w wolnych chwilach lubię poczytać dobrą książkę. Czasem rysuję lub wykonuję misterne kartki urodzinowe, których zrobienie zajmuje mi kilkanaście godzin.

Moje najbliższe plany? Zakończyć jak najlepiej I stopień studiów, a później dostać się na studia II st. np. do Berlina lub Wiednia.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI