Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Styx

W naszym cyklu „utwór tygodnia”, polecany przez stypendystów MPF, Michał Kot wybrał „Styx” gruzińskiego kompozytora, Giji Kanczeliego, liturgię na altówkę, chór mieszany i orkiestrę. Dlaczego? Orkiestra odzwierciedla piekło, chór natomiast niebo. Tym, co znajduje się pomiędzy, jest rzeka Styks – partia altówki.

reklama

Michał Edgar Kot, altowiolista, obecnie student Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Jest stypendystą Młodej Polskiej Filharmonii od 2011 r.

Ostatnie osiągnięcie, którym chciałby się pochwalić, to udział w Morningside Music Bridge w Calgary, w Kanadzie.

fot. archiwum prywatne

 

 

 

Muzyczny kwestionariusz MPF

Kiedy zaczęła się moja przygoda z muzyką? Zacząłem grać w wieku 11 lat na altówce, choć nie znałem wcześniej tego instrumentu. Składając dokumenty do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Krotoszynie, w formularzu zgłoszeniowym w miejscu wyboru instrumentu wpisałem skrzypce. Okazało się, że jestem za stary… jednak bardzo pragnąłem grać na smyczkowym instrumencie i wtedy poznałem ją – znaczy altówkę.

Kiedy nie gram, to… w wolnych chwilach lubię poczytać dobrą książkę. Czasem rysuję lub wykonuję misterne kartki urodzinowe, których zrobienie zajmuje mi kilkanaście godzin.

Moje najbliższe plany? Zakończyć jak najlepiej I stopień studiów, a później dostać się na studia II st. np. do Berlina lub Wiednia.