Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

8 września 2014 in Kultura by redakcja

Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Toccata na marimbę

W naszym cyklu „utwór tygodnia" polecany przez stypendystów MPF, Magdalena Myrczik wybrała Toccata na marimbę Anny Ignatowicz-Glińskiej w wykonaniu Katarzyny Myćki. Dlaczego? „To jeden z najważniejszych dla mnie utworów na mój ulubiony instrument w doskonałym wykonaniu osoby, która zrobiła bardzo wiele dla rozwoju gry na marimbie. A w dodatku polska kompozytorka ma na swoim koncie wiele innych pięknych dzieł".

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Magdalena Myrczik, perkusistka, obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Stypendystka MPF od 2011r.

Zapytana o ostatnie osiągnięcia, którymi chciałaby się pochwalić, wymienia: III miejsce w ogólnopolskim konkursie marimbowym odbywającym się w ramach festiwalu Drum Fest w Opolu w 2013r oraz wcześniejsze tytuły laureatki konkursu wibrafonowego odbywającego się w ramach tego samego festiwalu; nagrodę dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za wykonanie podczas ogólnopolskich przesłuchań perkusyjnych utworu „Ithilien” Dominika Lewickiego oraz udział w międzynarodowym konkursie marimbowym Marimba-Festiva w kwietniu w Bambergu (Niemcy), do którego zakwalifikowała się na podstawie wysłanych przez siebie nagrań.

fot.arch.pryw.

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła się… w wieku 7 lat, kiedy przedszkolanka skierowała mnie na rekrutację do szkoły muzycznej. Jak większość dzieci chciałam grać na gitarze, ale z powodu zbyt dużej liczby chętnych zaproponowano mi perkusję. W ten sposób znalazłam się w świecie nowych dla mnie instrumentów. Pamiętam moje zdziwienie, kiedy, wchodząc do sali perkusyjnej, zobaczyłam ksylofon, wibrafon, kotły a nie tylko „kilka bębenków”, których się spodziewałam. Od tej pory jestem całkowicie zafascynowana tymi instrumentami, których jest tyle, że chyba nigdy mi się nie znudzą, bo wciąż odkrywam nowe brzmienia.

Kiedy nie gram… to najczęściej spędzam czas z bliskimi ludźmi. Poza tym uprawiam sport: uwielbiam taniec i jazdę konną. Lubię też czytać książki, chodzić do kina, teatru, opery.

Młoda Polska Filharmonia to… projekt, który pomógł mi rozwinąć się muzycznie i poznać fantastycznych ludzi. Jestem dumna, że mam okazję pracować z tak pięknie grającymi osobami i tworzyć z nimi jedną orkiestrę, ponieważ na scenie daje to niepowtarzalną energię. Poza tym w trasach MPF wzięli udział bardzo dobrzy soliści, od których mogliśmy się wiele nauczyć.

Moje najbliższe plany to…ćwiczyć i wykorzystywać każdą okazję na doskonalenie swoich umiejętności.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI