Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii:Debussy

domena publiczna

W naszym cyklu „utwór tygodnia” polecany przez stypendystów MPF, Katarzyna Średzińska wybrała Sonatę na flet, altówkę, harfę. Dlaczego?„ Marzyłam o tym, żeby zagrać z harfą, i udało się. Teraz poszukuję dalszych wyzwań”.

reklama

Katarzyna Średzińska, altowiolista, studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Jest stypendystką Młodej Polskiej Filharmonii od 2011 roku.

Ostatnie osiągnięcia, którymi chciałaby chciałaby się pochwalić, to współpraca przy koncercie inauguracyjnym konkursu wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego ‎czy udział w orkiestrze Summer Music Academy in Hundisburg. fot. arch. pryw.

Moja przygoda z muzyką zaczęła sięna dodatkowych zajęciach w podstawówce. Poważnie zaczęłam przeżywać tę przygodę w liceum, 7 lat temu. Od tego czasu z pewnością wszystko się powywracało do góry nogami:).

Kiedy nie gram, to... to: to akurat proste :). Myślę, że to, co każdy. Czytam, spotykam się ze znajomymi, jestem na innych zajęciach, gotuję obiad…zdarza mi się chodzić na basen :).

Młoda Polska Filharmonia … pomaga utworzyć z orkiestry zgraną grupę ludzi, wspólnie muzykować, robić razem coś interesującego i przy tym rozwijać szeroko własne pasje. Pracować, ale też się świetnie bawić czy brać to, co najlepsze od innych.

Moje najbliższe plany to.….. przede wszystkim znaleźć instrument „uszyty na miarę”.