Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii:Mnozil Brass – Lonley Boy

www.mnozilbrass.at/press

W naszym cyklu „utwór tygodnia”, polecany przez stypendystów MPF, Jacek Dudek wybrał „Lonley Boy” w wykonaniu austriackiego septetu Mnozil Brass. Dlaczego? „Bo w muzyce liczy się wszystko: precyzja, zgranie oraz zabawa przede wszystkim”:)

reklama

 

Jacek Dudek, trębacz, obecnie student Musikhochschule Lübeck w Niemczech. Jest stypendystą Młodej Polskiej Filharmonii od 2013 r. Ostatnie osiągnięcie, którym chciałby się pochwalić, to pomyślnie zdany egzamin do klasy trąbki prof. Tobiasa Füllera w Lubece, Niemcy.

fot.arch.pryw.

 

 

 

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła sięOd zawsze miałem styczność z muzyką poprzez rodzinę, która była umuzykalniona, i to przez Wujka (który był trębaczem) zostałem zarażony właśnie trąbką, lecz dopiero w wieku 13 lat postanowiłem, że zacznę uczyć się grania na trąbce w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Krzeszowicach.

Kiedy nie gram, to… zajmuję się różnymi ciekawymi formami wypoczynku i zapełniania czasu tj. jazdą na nartach, wycieczkami górskimi, pływaniem i wszystko, co jest związane ze sportem :)

Młoda Polska Filharmonia to… jedna z najlepszych orkiestr (jak nie najlepsza) symfonicznych, stworzona przez młodych i bardzo uzdolnionych ludzi, dla których muzyka jest czymś więcej niż tylko formą wypowiadania się za pomocą instrumentu, przez co atmosfera na każdym zgrupowaniu jest niesamowita i warta przeżycia :)

Moje najbliższe plany? Studia na Akademii Muzycznej w Lubece w Niemczech oraz uczestniczenie w przeróżnych konkursach, kursach oraz zgrupowaniach, które mają na celu rozwój :)