Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii:Rooftop Runners i Underground

W naszym cyklu „utwór tygodnia”, polecany przez stypendystów MPF, Laura Bukowska wybrała „Underground” duetu Rooftop Runners z albumu Alluvium z 2014 r. Dlaczego? Bo „ta muzyka bardzo do mnie przemawia. I…gram w teledysku do tego utworu”.

reklama

Laura Bukowska, skrzypaczka, uczęszcza do Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest stypendystką Młodej Polskiej Filharmonii od 2011r. Na pytanie o ostatnie większe osiągnięcie, odpowiada: 1 miejsce z kwartetem smyczkowym na międzynarodowym konkursie „Giovani Musicisti – Citta di Treviso” w kwietniu 2013.

Jak trafiła do teledysku Rooftop Runners? „Dwaj szalenie zdolni bracia z Kanady poprosili mnie i koleżankę wiolonczelistkę o nagranie partii smyczków w ich utworach. Tak dobrze się zgraliśmy, że do dziś nagrywamy i występujemy razem w Berlinie i okolicach”.

fot.arch.pryw.

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła się… na poważnie, kiedy miałam 8 lat. Zainspirował mnie dziadek, który trochę grywał na skrzypcach. Jednak rodzice długo wahali się, czy pozwolić mi wkroczyć w świat artystów.

Kiedy nie gram, to… i tak gram w myślach prawie cały czas. Oprócz tego uwielbiam poznawać nowych ludzi, podróżować, tańczyć.

Młoda Polska Filharmonia to… najwspanialsza orkiestra, w jakiej grałam. Wszyscy cieszymy się, że możemy grać razem – to naprawdę czuć!

Moje najbliższe plany? Od jakiegoś czasu intensywnie działam w kwartecie fortepianowym Siano Piano Quartet, w kwietniu wybieramy się na konkursy do Paryża i Bydgoszczy.