Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

14 kwietnia 2014 in Kultura by redakcja

Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii:Rooftop Runners i Underground

W naszym cyklu „utwór tygodnia", polecany przez stypendystów MPF, Laura Bukowska wybrała „Underground" duetu Rooftop Runners z albumu Alluvium z 2014 r. Dlaczego? Bo „ta muzyka bardzo do mnie przemawia. I...gram w teledysku do tego utworu".

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Laura Bukowska, skrzypaczka, uczęszcza do Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest stypendystką Młodej Polskiej Filharmonii od 2011r.  Na pytanie o ostatnie większe osiągnięcie, odpowiada: 1 miejsce z kwartetem smyczkowym na międzynarodowym konkursie „Giovani Musicisti – Citta di Treviso” w kwietniu 2013.

Jak trafiła do teledysku Rooftop Runners? „Dwaj szalenie zdolni bracia z Kanady poprosili mnie i koleżankę wiolonczelistkę o nagranie partii smyczków w ich utworach. Tak dobrze się zgraliśmy, że do dziś nagrywamy i występujemy razem w Berlinie i okolicach”.

fot.arch.pryw.

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła się… na poważnie, kiedy miałam 8 lat. Zainspirował mnie dziadek, który trochę grywał na skrzypcach. Jednak rodzice długo wahali się, czy pozwolić mi wkroczyć w świat artystów.

Kiedy nie gram, to… i tak gram w myślach prawie cały czas. Oprócz tego uwielbiam poznawać nowych ludzi, podróżować, tańczyć.

Młoda Polska Filharmonia to… najwspanialsza orkiestra, w jakiej grałam. Wszyscy cieszymy się, że możemy grać razem – to naprawdę czuć!

Moje najbliższe plany? Od jakiegoś czasu intensywnie działam w kwartecie fortepianowym Siano Piano Quartet, w kwietniu wybieramy się na konkursy do Paryża i Bydgoszczy.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI