Warsaw Gallery Weekend

materiały prasowe

Będzie się działo! W najbliższy weekend warszawskie galerie otwierają szerzej niż zwykle swoje drzwi dla gości i w ramach wspólnego przedsięwzięcia w ciągu trzech dni organizują wernisaże nowych wystaw.

materiały prasowe

reklama

Odwiedzając poszczególne miejsca, zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z niezwykle zróżnicowanymi mediami jakimi posługuje się sztuka współczesna, w ramach wystaw indywidualnych i zbiorowych. Nie zabraknie oczywiście malarstwa (m.in. Dawid Radziszewski, Fundacja Galerii Foksal), fotografii (m.in. Fundacja Profile, LookOut Gallery), ale i instalacji oraz działań eksperymentalnych (m.in. Stereo, Monopol). To dobra okazja dla osób, które mają opory przed przekroczeniem progów galerii ze sztuką współczesną, do wmieszania się w tłum, oglądania prac w towarzystwie, a nie charakterystycznym osamtonieniu i podsłuchania rozmów mniejszych lub większych ekspertów.

Oprócz wystaw galerie zaplanowały wiele wydarzeń towarzyszących: premier książek i albumów, spotkań z artystami, dyskusji i oprowadzań, ale i performansów. To świetna okazja by poznać ten sposób wyrazu artystycznego na żywo, a nie tylko w formie dokumentacji. Szczególnie ciekawie zapowiada się dyskusja organizowana przez Contemporary Lynx, o roli prywatnych muzeów zakładanych co raz częściej przez kolekcjonerów. W spotkaniu udział wezmą Werner Jerke, kolekcjoner polskiej sztuki i jej promotor w Niemczech oraz Krzysztof Masiewicz, kolekcjoner i współautor “Przewodnika kolekcjonera po sztuce najnoweszej”. Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń zostały zebrane na stornie internetowej WGW.

Do galerii dołączają również niektóre instytucje, tj. Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy CSW Zamek Ujazdowski, gdzie również do zobaczenia oczywiście wystawy, ale i ciekawe wydarzenia.

Inauguracja WGW odbywa się w Zachęcie w piątek o godz. 21. Potem nie pozostaje już nic tylko iść w Warszawę i zwiedzać, a jest co!

Warsaw Gallery Weekend 26-28.09

Zobacz program