Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

26 września 2014 in Kultura by Katarzyna Wąs

Warsaw Gallery Weekend

Będzie się działo! W najbliższy weekend warszawskie galerie otwierają szerzej niż zwykle swoje drzwi dla gości i w ramach wspólnego przedsięwzięcia w ciągu trzech dni organizują wernisaże nowych wystaw.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

materiały prasowe

Odwiedzając poszczególne miejsca, zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z niezwykle zróżnicowanymi mediami jakimi posługuje się sztuka współczesna, w ramach wystaw indywidualnych i zbiorowych. Nie zabraknie oczywiście malarstwa (m.in. Dawid Radziszewski, Fundacja Galerii Foksal), fotografii (m.in. Fundacja Profile, LookOut Gallery), ale i instalacji oraz działań eksperymentalnych (m.in. Stereo, Monopol). To dobra okazja dla osób, które mają opory przed przekroczeniem progów galerii ze sztuką współczesną, do wmieszania się w tłum, oglądania prac w towarzystwie, a nie charakterystycznym osamtonieniu i podsłuchania rozmów mniejszych lub większych ekspertów.

Oprócz wystaw galerie zaplanowały wiele wydarzeń towarzyszących: premier książek i albumów, spotkań z artystami, dyskusji i oprowadzań, ale i performansów. To świetna okazja by poznać ten sposób wyrazu artystycznego na żywo, a nie tylko w formie dokumentacji. Szczególnie ciekawie zapowiada się dyskusja organizowana przez Contemporary Lynx, o roli prywatnych muzeów zakładanych co raz częściej przez kolekcjonerów. W spotkaniu udział wezmą Werner Jerke, kolekcjoner polskiej sztuki i jej promotor w Niemczech oraz Krzysztof Masiewicz, kolekcjoner i współautor “Przewodnika kolekcjonera po sztuce najnoweszej”. Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń zostały zebrane na stornie internetowej WGW.

Do galerii dołączają również niektóre instytucje, tj. Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy CSW Zamek Ujazdowski, gdzie również do zobaczenia oczywiście wystawy, ale i ciekawe wydarzenia.

Inauguracja WGW odbywa się w Zachęcie w piątek o godz. 21. Potem nie pozostaje już nic tylko iść w Warszawę i zwiedzać, a jest co!

Warsaw Gallery Weekend 26-28.09

Zobacz program

 


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI