Warsaw Gallery Weekend 2015

Piąta edycja Warsaw Gallery Weekend rozpoczyna się w piątek, 25 września o godzinie 17. Dwadzieścia dwie najlepsze stołeczne galerie prywatne przez cały najbliższy weekend otwierają się na wszystkich amatorów sztuk. Programowi głównemu towarzyszy wiele wydarzeń dodatkowych.
W tegorocznej odsłonie WGW biorą udział następujące galerie: Asymetria, BWA Warszawa, Czułość, Dawid Radziszewski, Fundacja Archeologia Fotografii, Fundacja Arton, Fundacja Galerii Foksal, Fundacja Profile, Galeria Le Guern, Galeria m2, Kasia Michalski Gallery, Kohana, Leto, lokal_30, Lookout Gallery, Monopol, Piktogram, Pola Magnetyczne, Propaganda, Raster, Starter i Stereo.

reklama

Oprócz możliwości bezpłatnego odwiedzenia galerii program wypełnią wydarzenia towarzyszące, w tym oprowadzania kuratorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy mody i filmów, dyskusje ze specjalistami, śniadania i spotkania z artystami.

W sobotę będzie można wziąć udział m.in. w oprowadzaniu po wystawie „Figury retoryczne. Warszawska rzeźba architektoniczna 1918-1970” w Królikarnii czy posłuchać dyskusji o sztuce polskiej w globalnym kontekście z udziałem Sarah Douglas (redaktorka naczelna nowojorskiego magazynu „ARTnews”) oraz Łukasza Gorczycy (galeria Raster) w CSW, a w niedzielę pójść na warsztat dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat, na wystawie Trasa Muzeum – Zalew Zegrzyński w Muzeum Narodowym.

Partnerami WGW 2015 są najważniejsze instytucje kultury w Warszawie: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Instytut Adama Mickiewicza, Muzeum Narodowe w Warszawie razem z Królikarnią, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki wraz z Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych.

Szczegółowy program WGW oraz informację o warunkach uczestnictwa w poszczególnych wydarzeniach na stronie www.warsawgalleryweekend.pl.