Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Warsaw Gallery Weekend
25 września 2015 in Kultura by redakcja

Warsaw Gallery Weekend 2015

Piąta edycja Warsaw Gallery Weekend rozpoczyna się w piątek, 25 września o godzinie 17. Dwadzieścia dwie najlepsze stołeczne galerie prywatne przez cały najbliższy weekend otwierają się na wszystkich amatorów sztuk. Programowi głównemu towarzyszy wiele wydarzeń dodatkowych.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W tegorocznej odsłonie WGW  biorą udział następujące galerie: Asymetria, BWA Warszawa, Czułość, Dawid Radziszewski, Fundacja Archeologia Fotografii, Fundacja Arton, Fundacja Galerii Foksal, Fundacja Profile, Galeria Le Guern, Galeria m2, Kasia Michalski Gallery, Kohana, Leto, lokal_30, Lookout Gallery, Monopol, Piktogram, Pola Magnetyczne, Propaganda, Raster, Starter i Stereo.

Oprócz możliwości bezpłatnego odwiedzenia galerii program wypełnią wydarzenia towarzyszące, w tym oprowadzania kuratorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy mody i filmów, dyskusje ze specjalistami, śniadania i spotkania z artystami.

W sobotę będzie można wziąć udział m.in. w oprowadzaniu po wystawie  „Figury retoryczne. Warszawska rzeźba architektoniczna 1918-1970” w Królikarnii czy posłuchać dyskusji o sztuce polskiej w globalnym kontekście z udziałem Sarah Douglas (redaktorka naczelna nowojorskiego magazynu „ARTnews”) oraz Łukasza Gorczycy (galeria Raster)  w CSW, a w niedzielę pójść na warsztat dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat, na wystawie Trasa Muzeum – Zalew Zegrzyński w Muzeum Narodowym.

Partnerami WGW 2015 są najważniejsze instytucje kultury w Warszawie: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Instytut Adama Mickiewicza, Muzeum Narodowe w Warszawie razem z Królikarnią, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki wraz z Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych.

Szczegółowy program WGW oraz informację  o warunkach uczestnictwa w poszczególnych wydarzeniach na stronie www.warsawgalleryweekend.pl.

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI