Warszawskie Targi Sztuki

logo-WTS

Przez cały weekend od piątku do niedzieli w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim odbywa się 12. edycja Warszawskich Targów Sztuki.
Coroczne wydarzenie gromadzi kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, galerie sztuki dawnej jak i współczesnej. To znakomita okazja do zapoznania się z wieloma galerzystami z kraju, nawiązania kontaktów, znalezienie ciekawych przedmiotów kolekcjonerskich, rozmowy ze specjalistami. To również możliwość spędzenia czasu wśród pięknych obiektów, sztuki bardziej dostępnej niż ta prezentowana w muzealnych gablotach.

reklama

Targom towarzyszy wystawa prac niedawno zmarłego artysty Tadeusza Dominika, oraz pokaz filmu Muzeum Utracone, przypominający zaginione w czasie II wojny światowej dzieła sztuki z polskich muzeów i kolekcji.

Dla najmłodszych zorganizowano warsztaty, a dla trochę starszych wykłady:

  • 10.X. ( piątek) – godz. 17.30 Jan Michalski „Wpływ Wróblewskiego”
  • 11.X. (sobota) – godz. 12.00 Rafał Kamecki „ Fotografia Kolekcjonerska”
  • 11.X. (sobota) – godz. 16.00 Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów: Marcin Gołębiewski (Art Agenda Nova), Ewa Bednarz ( Puls Biznesu), Mikołaj Iwański (ekonomista), Karolina Nowak (Wealth Solutions)
  • 12.X. (niedziela) – godz. 12.00 Olgierd Jakubowski, „Obrót dziełami sztuki w kontekście zmian w prawie Unii Europejskiej”

12.Warszawskie Targi Sztuki
10-12 października 2014
Arkady Kubickiego