„Weekend In Paradise”. Nowy album i trasa koncertowa zespołu DAS MOON

W sobotę, 18 października w warszawskim klubie Dzik odbył się koncert zespołu muzyki elektroniczno-alternatywnej DAS MOON, inaugurujący „Weekend In Paradise Tour”. Wydarzenie to było równocześnie premierą najnowszej płyty, nad którą grupa pracowała ponad rok.

reklama

Weekend in Paradise” zawiera 12 kompozycji, w tym singlowy „Colours”. Płyta utrzymana jest w klimacie muzyki elektronicznej, jednak nie brakuje na niej utworów przebojowych. Całość dopełnia przyciągająca wzrok czarno-biała okładka z krukiem o wielu oczach.

Po zakończeniu trasy promującej pierwszy album „Electrocution” z 2011 roku trio w składzie Daisy K., dj Hiro Szyma i Musiol zaczęło zbierać różnorodne dźwięki z ulicy i domów, które rejestrowało za pomocą specjalistycznego sprzętu. Stąd na nowym albumie usłyszeć możemy znajome odgłosy odkurzacza czy spadającej piłeczki pingpongowej. Teksty piosenek wyszły spod ręki wokalistki Daisy.

Pierwszy koncert tegorocznej trasy to półtoragodzinne show w oprawie świetlnej z ilustrującymi każdy utwór wizualizacjami. Mimo małych problemów z nagłośnieniem DAS MOON pokazało, że pozostaje w czołówce polskich zespołów industrialno-elektronicznych. Wieczór uświetnili muzyczni goście: Radio Romance, Bart Cathedral oraz kolektywy dj-skie – Factory Girls, Babies With Rabies! i Kanashibari. „Weekend In Paradise Tour” potrwa do końca listopada i obejmie koncerty w: Poznaniu, Międzyrzeczu, Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Słupsku, Kołobrzegu, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze i Pile.

DAS MOON „Weekend in Paradise”, Requiem Records 2014