Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, fot. R. Sosin
MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, fot. R. Sosin
3 sierpnia 2016 in Kultura by redakcja

Weekendy z literaturą w MOCAK-u

Podczas kolejnych wakacyjnych weekendów w bibliotece MOCAK-u odbywają się potkania z pisarzami, warsztaty, literackie oprowadzania oraz panele dyskusyjne dotyczące procesu powstawania książki. „Weekendy z literaturą” to projekt promujący czytelnictwo i pokazujący różnorodność świata literatury. Co zaplanowano na najbliższy weekend?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Sobota, 6 sierpnia 2016

Godz. 15Zabawy z książką
Warsztaty
literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 5–7 lat, inspirowane książką „O zajączku, który nie potrafił zliczyć do trzech” Ludwika Górskiego, z ilustracjami Mieczysława Piotrowskiego (warsztaty bezpłatne, wcześniejsza rezerwacja pod adresem: biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie 12 263 40 36)
Godz. 17 spotkanie z Wojciechem Nowickim dotyczące specyfiki eseju jako gatunku literackiego. Prowadzenie: Michał Sowiński.

Niedziela, 7 sierpnia 2016 

Godz. 15Drugie Życie Książki
Bezgotówkowa wymiana książek.
Wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek, koniecznie w dobrym stanie. Pozycje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tego czasu, natomiast publikacje wydane po 1995 roku na dowolną książkę.

Godz. 16literackie oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego
Oprowadza Filip Skowron – etnolog i polonista, doktorant w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, pracownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Godz. 17dyskusja ekspercka
Spotkanie poświęcone pracy wydawcy, z udziałem zaproszonych gości. Udział wezmą:
Barbara Kęsek-Bardel – od kilkunastu lat związana z wydawnictwem Znak,  Stanisław Danecki oraz Dorota Szmit – Wydawnictwo w Podwórku. Spotkanie poprowadzi: Maciej Jakubowiak


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI