Weekendy z literaturą w MOCAK-u

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, fot. R. Sosin

Podczas kolejnych wakacyjnych weekendów w bibliotece MOCAK-u odbywają się potkania z pisarzami, warsztaty, literackie oprowadzania oraz panele dyskusyjne dotyczące procesu powstawania książki. „Weekendy z literaturą” to projekt promujący czytelnictwo i pokazujący różnorodność świata literatury. Co zaplanowano na najbliższy weekend?
Sobota, 6 sierpnia 2016

Godz. 15Zabawy z książką
Warsztaty
literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 5–7 lat, inspirowane książką „O zajączku, który nie potrafił zliczyć do trzech” Ludwika Górskiego, z ilustracjami Mieczysława Piotrowskiego (warsztaty bezpłatne, wcześniejsza rezerwacja pod adresem: biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie 12 263 40 36)
Godz. 17 spotkanie z Wojciechem Nowickim dotyczące specyfiki eseju jako gatunku literackiego. Prowadzenie: Michał Sowiński.

Niedziela, 7 sierpnia 2016

Godz. 15Drugie Życie Książki
Bezgotówkowa wymiana książek.
Wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek, koniecznie w dobrym stanie. Pozycje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tego czasu, natomiast publikacje wydane po 1995 roku na dowolną książkę.

Godz. 16literackie oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego
Oprowadza Filip Skowron – etnolog i polonista, doktorant w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, pracownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Godz. 17dyskusja ekspercka
Spotkanie poświęcone pracy wydawcy, z udziałem zaproszonych gości. Udział wezmą:
Barbara Kęsek-Bardel – od kilkunastu lat związana z wydawnictwem Znak, Stanisław Danecki oraz Dorota Szmit – Wydawnictwo w Podwórku. Spotkanie poprowadzi: Maciej Jakubowiak