Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

Weekendy z literaturą w MOCAK-u

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, fot. R. Sosin
3 sierpnia 2016 in Kultura by redakcja
Podczas kolejnych wakacyjnych weekendów w bibliotece MOCAK-u odbywają się potkania z pisarzami, warsztaty, literackie oprowadzania oraz panele dyskusyjne dotyczące procesu powstawania książki. „Weekendy z literaturą” to projekt promujący czytelnictwo i pokazujący różnorodność świata literatury. Co zaplanowano na najbliższy weekend?

Sobota, 6 sierpnia 2016

Godz. 15Zabawy z książką
Warsztaty
literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 5–7 lat, inspirowane książką „O zajączku, który nie potrafił zliczyć do trzech” Ludwika Górskiego, z ilustracjami Mieczysława Piotrowskiego (warsztaty bezpłatne, wcześniejsza rezerwacja pod adresem: biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie 12 263 40 36)
Godz. 17 spotkanie z Wojciechem Nowickim dotyczące specyfiki eseju jako gatunku literackiego. Prowadzenie: Michał Sowiński.

Niedziela, 7 sierpnia 2016 

Godz. 15Drugie Życie Książki
Bezgotówkowa wymiana książek.
Wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek, koniecznie w dobrym stanie. Pozycje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tego czasu, natomiast publikacje wydane po 1995 roku na dowolną książkę.

Godz. 16literackie oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego
Oprowadza Filip Skowron – etnolog i polonista, doktorant w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, pracownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Godz. 17dyskusja ekspercka
Spotkanie poświęcone pracy wydawcy, z udziałem zaproszonych gości. Udział wezmą:
Barbara Kęsek-Bardel – od kilkunastu lat związana z wydawnictwem Znak,  Stanisław Danecki oraz Dorota Szmit – Wydawnictwo w Podwórku. Spotkanie poprowadzi: Maciej Jakubowiak


Warsztaty Wojciecha Eichelbergera w wersji online

Nie wstydź się wizyty u urologa! Działaj!

Patrząc na wydłużające się kolejki do lekarzy – szczególnie specjalistów – oraz czytając raporty o wydatkach ponoszonych na leki, można dojść do wniosku, że Polacy ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI