Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

26 lipca 2016 in Kultura by redakcja

Wielcy malarze w Muranowie

7 sierpnia 2016 w warszawskim kinie Muranów rozpocznie się cykl dokumentów poświęconych wystawom wybitnych malarzy. Na ekranie zobaczymy obrazy Maneta, Muncha, Vermeera, Rembrandta i Van Gogha.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw a niezwykłej wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

„Manet – portrecista życia” z The Royal Academy of Arts w Londynie,
7 sierpnia (niedziela), godz. 16.00

Pierwsza w historii Wielkiej Brytanii wystawa poświęcona portretom autorstwa francuskiego mistrza Edouarda Maneta gromadzi dzieła sprowadzone z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Widzowie kinowi będą mogli m.in. obejrzeć reportaż „behind-the-scenes” pokazujący przygotowania do wystawy w Royal Academy of Arts oraz posłuchać krytycznej analizy obrazów Maneta.

„Munch 150” z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo, 21 sierpnia (niedziela), g. 16.00

W 2013 roku Norwegia obchodziła 150. rocznicę urodzin Edvarda Muncha. Wystawa Munch 150 organizowana przez National Museum i Munch Museum w Oslo została obwołana wydarzeniem roku i wzbudziła ogrome zainteresowanie. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się przygotowaniom wystawy, a także poznać wielowymiarową biografię artysty, który kojarzony jest głównie jako autor słynnego Krzyku.

Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku” z The National Gallery w Londynie, 28 sierpnia (niedziela), godz. 16.00

Londyńska National Gallery proponuje wielką wystawę jednego z najbardziej fascynujących artystów wszech czasów – Holendra Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą.  Eksponowane prace łączy jeden z jego ulubionych motywów: muzyka. Film opowiada o losach tajemniczego malarza i przestawia analizę jego najsłynniejszych prac.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI