Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

26 lipca 2016 in Kultura by redakcja

Wielcy malarze w Muranowie

7 sierpnia 2016 w warszawskim kinie Muranów rozpocznie się cykl dokumentów poświęconych wystawom wybitnych malarzy. Na ekranie zobaczymy obrazy Maneta, Muncha, Vermeera, Rembrandta i Van Gogha.

Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw a niezwykłej wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

„Manet – portrecista życia” z The Royal Academy of Arts w Londynie,
7 sierpnia (niedziela), godz. 16.00

Pierwsza w historii Wielkiej Brytanii wystawa poświęcona portretom autorstwa francuskiego mistrza Edouarda Maneta gromadzi dzieła sprowadzone z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Widzowie kinowi będą mogli m.in. obejrzeć reportaż „behind-the-scenes” pokazujący przygotowania do wystawy w Royal Academy of Arts oraz posłuchać krytycznej analizy obrazów Maneta.

„Munch 150” z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo, 21 sierpnia (niedziela), g. 16.00

W 2013 roku Norwegia obchodziła 150. rocznicę urodzin Edvarda Muncha. Wystawa Munch 150 organizowana przez National Museum i Munch Museum w Oslo została obwołana wydarzeniem roku i wzbudziła ogrome zainteresowanie. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się przygotowaniom wystawy, a także poznać wielowymiarową biografię artysty, który kojarzony jest głównie jako autor słynnego Krzyku.

Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku” z The National Gallery w Londynie, 28 sierpnia (niedziela), godz. 16.00

Londyńska National Gallery proponuje wielką wystawę jednego z najbardziej fascynujących artystów wszech czasów – Holendra Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą.  Eksponowane prace łączy jeden z jego ulubionych motywów: muzyka. Film opowiada o losach tajemniczego malarza i przestawia analizę jego najsłynniejszych prac.

Strony: 1 2


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI