WIELKA GALA OTWARCIA 28. FESTIWALU MOZARTOWSKIEGO W WARSZAWIE

16 czerwca, koncertem galowym z udziałem światowej sławy sopranistki, Verónicy Cangemi rozpocznie się 28. Festiwal Mozartowski.

Warszawska Opera Kameralna, przygotowała w tym roku blisko 60 wydarzeń artystycznych adresowanych zarówno do miłośników oper, koncertów oratoryjnych, symfonicznych i kameralnych, nie brak też spektakli adresowanych do dzieci.

W tym roku koncerty i spektakle odbywają się w dwunastu lokalizacjach w Warszawie, m.in. tradycyjnie w teatrze WOK, Zamku Królewskim, świątyniach Stolicy oraz tetrze Scena i Pałacu w Wilanowie.

Z oper usłyszymy: „Czarodziejski Flet”, „Uprowadzenie z seraju”, „Wesele Figara”, „Cosi fan tutte” i „Łaskawość Tytusa”.

Muzyka oratoryjna w festiwalowym kalendarzu to: Requiem, Msza c-moll, Vesperae solennes de confessore i Msza Koronacyjna.

Na melomanów czekają 23 koncerty kameralne oraz 6 symfonicznych. Aż 10 razy na wydarzenia zapraszamy dzieci.

Bezspornie o atrakcyjności festiwali decyduje lista gwiazd, których nazwiska odnajdujemy w programie. W tym roku są to: Verónica Cangemi (sopran), Giuliano Carmignola (skrzypce), Hubert Rutkowski (fortepian historyczny), Charlie Siem (skrzypce), Sijia Ma (fortepian historyczny), Charles Owen (fortepian) Kwartet Camerata. Spektakle operowe i koncerty poprowadzą mistrzowie batuty: Monika Wolińska, Agnieszka Franków-Żelazny, Benjamin Bayl, Josè Maria Florêncio, Marcin Sompoliński i Paweł Kotla.

Festiwal zakończy 14 lipca wielka Gala Finałowa w Teatrze Polskim.

Festiwalowi towarzyszyć będzie we foyer Warszawskiej Opery Kameralnej – WYSTAWA PLAKATÓW I PROGRAMÓW Z WYSTAWIEŃ OPER WOLFGANGA AMADEUSZA MOZARTA W TEATRACH OPEROWYCH ŚWIATA – Kurator wystawy pan Adam Czopek.

Festiwalowe detale oraz bilety: operakameralna.pl

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link