Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Stołeczna Estrada
Stołeczna Estrada
25 sierpnia 2015 in Kultura by redakcja

Wrześniowe niedziele w Warszawie z lat 60.

W trzy pierwsze niedziele września Stołeczna Estrada zaprasza do wzięcia udziału w grze miejskiej oraz w spacerach śladami kultowych powojennych kabaretów oraz lokali gastronomicznych.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Wyobraźcie sobie Warszawę sprzed pół wieku. Na pętli przy Placu Zamkowym parkują autokary turystyczne.  W kawiarni Nowy Świat króluje Dudek, a przy Chmielnej 5 działa kabaret pod Egidą. W warszawskich lokalach gastronomicznych pojawiają się programy artystyczne,  a w Sali Kongresowej koncertują największe światowe gwiazdy: Ella Fitzgerald, Marlena Dietrich, Gilbert Becaud i wreszcie The Rolling Stones. Stolica tętni życiem.

Stołeczna Estrada, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia zaprasza na spacery tematyczne po nieistniejącej Warszawie. Ich uczestnicy poznają fakty i mity o słynnym koncercie The Rolling Stones w Sali Kongresowej i dowiedzą się, gdzie występowały pierwsze striptizerki; kto, komu i za co podarował wypchanego krokodyla; do jakiego klubu chodziły po występach wielkie gwiazdy; dlaczego w „Adrii” było za mało stolików oraz czym trzeba było sobie zasłużyć na torcik w kształcie jeża.

Podczas trasy „Śladami powojennych kabaretów” będzie okazja porozmawiać z Marią Szabłowską, dziennikarką i znawczynią życia kulturalnego stolicy,  która od dzieciństwa poznaje warszawską rozrywkę. „Jako dziecko byłam z rodzicami na kabarecie Owca, potem już sama chodziłam na kabaret Egida, który był wówczas enklawą rozumu i próbą protestu przeciwko temu, co działo się dookoła. W środowisku inteligenckim obowiązkiem było zobaczenie ich kolejnego spektaklu.  Życie kabaretowe było bardzo ważne dla Warszawy”, wspomina Maria Szabłowska.

Paweł Sztompke podzieli się swoimi wspomnieniami podczas spaceru „W poszukiwaniu powojennej rozrywki”.  „Pamiętam czasy girlsów, rewii i striptizu! Nie byłem bywalcem nocnych klubów, ale kilka razy zdarzyło mi się taki program obejrzeć.
Może nie miałem szczęścia, ale zawsze trafiałem w różnych lokalach na tę samą dziewczynę, prezentującą ten sam program artystyczny w towarzystwie żonglera.
Występy były raczej skromne, ale i my byliśmy skromni. Te programy oferowały ciekawsze doznania od szarego życia ulicy i tamtych czasów”, opowiada.

Poza spacerami Stołeczna Estrada przygotowała także jubileuszową grę miejską.  Tu dodatkową atrakcją będzie muzyczna niespodzianka, a dla najlepszych uczestników czekają zestawy z jubileuszowymi plakatami,  książkami, płytami oraz biletami na wrześniowy Festiwal Skrzyżowanie Kultur.

  • 06.09 //  A PAN SPOD ZNAKU OWCY, DUDKA CZY JEŻA?  SPACER ŚLADAMI POWOJENNYCH KABARETÓW // start: godzina 15:00
  • 13.09 // stonesi, wódeczka i wypchany krokodyl, czyli spacer w poszukiwaniu powojennej rozrywki w warszawie //  start: godzina 15:00
  • 20.09 // W 60 LAT DOOKOŁA WARSZAWY ZE STOŁECZNĄ ESTRADĄ, CZYLI GRA MIEJSKA SZLAKIEM ZŁOTYCH LAT POLSKIEGO KABARETU I PIOSENKI // start: godzina 15:00

Udział w grze i spacerach jest bezpłatny.

Zgłoszenia na spacery pod adresemspacery@estrada.com.pl  Organizatorzy proszą o precyzyjne wskazanie spaceru.

Zgłoszenia do wzięcia udziału w grze pod adresem: gramiejska@estrada.com.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń: 13 września 2015.  W grze mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia, dopuszcza się także zgłoszenia zespołów  (2- 5 osób w zespole).

Szczegóły  gry już wkrótce na stronie www.estrada.com.pl


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI