Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Współczesny taniec koreański w Teatrze Studio

mat.pras.
8 kwietnia 2017 in Kultura by redakcja
Już 11 kwietnia na deskach Teatru Studio w Warszawie wystąpi zespół  „Kim MaeJa ChangMu Dance Company” z Seulu. Awangardowa grupa tańca zaprezentuje pełen uniwersalnych odniesień spektakl „Shining Light”. 

Grupa powstała w 1976 roku jako zespół tradycyjnego tańca koreańskiego, ale już początku jej istnienia dyrektor artystyczna i choreografka MaeJa Kim (która jest bardzo doświadczoną i uznaną nauczycielką tańca oraz autorką pracy o historii tańca koreańskiego) odnosiła się do współczesności. Inspirowała się poezją i malarstwem, w jej choreografiach widać także wpływy Konfucjanizmu. Dąży do formy, która umożliwi odbiór tradycji koreańskiej na Zachodzie. Tancerze „Kim MaeJa ChangMu Dance Company” jako pierwsi eksperymentowali z łączeniem tradycyjnego dworskiego tańca koreańskiego i elementów  szamańskich oraz wywodzących się z religii buddyjskiej. W ciągu 35 lat artyści odwiedzili 20 krajów na całym świecie, m.in. Niemcy (Deutsche Oper w Berlinie), Egipt (Cairo Opera House), Rosję (Congress Hall w Moskwie), Australię (Sydney Opera House) i Japonię (Yokohama Noh Theater). W Polsce wystąpią tylko raz, na scenie Teatru Studio. Podcza spektaku „Shining Light” będzie towarzyszyć im trójka  solistów, grających na tradycyjnych koreańskich instrumentach (Daegeum, Janggu, Ajaeng).

Teatr Studio, 11 kwietnia 2017 r., godzina 19:00


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI