Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Wystawa „Miasto i las” w Warszawie

Miasto i las, mat.pras.wystawy
17 kwietnia 2017 in Kultura by redakcja
Jak powstaje ptasie gniazdo? Czy jerzyki to małe jeże? Ile kilogramów szkodników rocznie zjada mała sikorka? Dlaczego dzikie zwierzęta decydują się zamieszkać w mieście? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas niezwykłej wystawy poświęconej dzikim zwierzętom w mieście, która zagości w Warszawie w najbliższy weekend.

Wystawa „Miasto i las” towarzyszy wiosennej edycji Targów Rzeczy Ładnych, które skupiają miłośników sztuki, designu i rękodzieła. Na wystawie można będą prezentowane liczne ciekawostki na temat zwykłych i niezwykłych obyczajów miejskich zwierząt. Będzie można zajrzeć do jaskini, w której mieszka nietoperz i sprawdzić, jak zbudowane są jego skrzydła, a pszczoła Murarka zaprosi dzieci do pilnowania larw w swoim gnieździe. Na najmłodszych czeka też wielkie gniazdo, do którego można wejść i zbudować je od podstaw (z poduszek przypominających materiały, które zwierzęta wykorzystują do budowy gniazda). Tuż obok stoi budka lęgowa służąca do wysiadywania jajek albo zabawy w pisklęta i rodziców przynoszących im pożywienie. Zwiedzający nauczą się również śpiewać miejską pieśń kosów oraz spróbują zakopać się w liściach jak jeże. Dodatkowo na chętnych czekają specjalne skrzydełka, które będzie można umyć w specjalnym baseniku, tak jak robią to wróble .

Wystawie towarzyszy multimedialna prezentacja, dzięki której zdobędziecie wiele ciekawych i pożytecznych informacji, m.in. ile czasu jerzyki spędzają w locie, jak szybko potrafią latać i dlaczego boją się ich komary oraz co tak naprawdę jedzą jeże. Dowiecie się także, jakie leśne zwierzęta można spotkać w mieście między 23:00 a 5:00 rano, kiedy wszyscy smacznie śpią. Nauczycie się, jak mądrze zadbać o to, aby dzikie zwierzęta nigdy nie opuściły naszego miasta i dlaczego są takie pożyteczne.

Każdy zwiedzający wystawę dostanie specjalny zeszyt zadań, który pozwoli lepiej zrozumieć świat miejskiej flory i fauny. Na tych, którzy zechcą sprawdzić zdobytą wiedzę, czekają karty pracy z quizami, wykreślankami, a także kreatywna gra memory zaprojektowana specjalnie na potrzeby wystawy „Miasto i las”. Zapraszamy także na nowatorskie warsztaty przygotowane przez Dział Edukacji Muzeum Regionalnego.

Targi Rzeczy Ładnych, 22-23 Kwietnia, w godz. 11-19, ETHOS – Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa, wstęp: 5 zł

 


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI