Wystawa ilustracji dla dzieci w Zachęcie

mat.pras.wyst. Tu czy Tam w Zachęcie

20 lutego 2016 w Zachęcie rozpocznie się wystawa „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci”.


Od dekady polska ilustracja przeżywa okres wielkiego rozkwitu. „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci” w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki to wystawa podsumowująca ten fenomen na przykładzie ilustracji do książek dla dzieci. Prace najciekawszych polskich twórców będzie można oglądać od 20 lutego do 8 maja 2016.

reklama

W Zachęcie znajdą się wybrane projekty 14 uznanych ilustratorów i grafików, dzięki którym powstają książki dla dzieci, w których te maja pierwszy kontakt ze sztuką. I właśnie głównie na młodych odbiorcach skupiły się kuratorki. Wystawa składa się z trzech części: w pierwszej części dzieci dowiedzą się, czym jest ilustracja, oraz same będą miały okazję sprawdzić się w roli rysownika; w drugiej trafią do interaktywnego labiryntu odwołującego się do obrazów z książek, w trzeciej – będę mogły spotkać się oko z ilustratorami i ich dziełami. Na najmłodszych czeka także kreatywny zeszyt z zadaniami, który wyjawi im tajemnice wystawy i pozwoli utrwalić zdobytą już wiedzę.

Na wystawie „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci” będzie można podziwiać pracę następujących artystów: Edgara Bąka, Maćka Blaźniaka, Katarzyny Boguckiej, Iwony Chmielewskiej, Agaty Dudek, Emilii Dziubak, Małgorzaty Gurowskiej, Moniki Hanulak, Marty Ignerskiej, Agaty Królak, Patryka Mogilnickiego, Anny Niemierko, Oli Płocińskiej i Dawida Ryskiego.