Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

23 czerwca 2015 in Kultura by redakcja

Zapraszamy na spotkanie z bohaterami „Lekcji Miłości” Magdaleny Łyczko

Ponieważ dziś Dzień Ojca, trudno przy tej okazji nie wspomnieć o książce „Lekcja miłości”. To zbiór rozmów o rodzicielstwie, które nie podlega standaryzacji, nie da się ująć w schematy i modele.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

We środę, 24 czerwca o 18.00 odbędzie się spotkanie z autorką i jej gośćmi w księgarni „Moda na czytanie” w Domu Braci Jabłkowskich przy Brackiej w Warszawie.

W rozmowach zawartych w książce odnaleźć można wiele emocji – radość, rozpacz, szczęście, złość, żal i pogodzenie z losem. Wśród rozmówców znani ojcowie, m.in.: Bartosz Bonk, Gromosław Czempiński,  Tomasz Jastrun, Marek Kościkiewicz, Jacek Olszewski, Maciej Orłoś, Roman Polko.

Fragmenty wywiadów:

Rodzice popełniają masę błędów, ja pewnie też. Zdarzyło mi się, że emocjonalnie zachowałem się niewłaściwie i to mnie potem gnębiło, przejmowałem się tym, że nie tak powinienem postąpić, tylko inaczej. Obserwuję też innych.

Przykład z ulicy. Ostatnio byłem świadkiem, jak dziewczynka szła chodnikiem, coraz bardziej zbliżała się do ruchliwej ulicy, nagle podbiegła matka i uderzyła ją dwa razy w pupę, tak mocno, że aż małe ciałko zatrzęsło się jak galareta. Naprawdę, to było straszne! Czy to była wina tej dziewczynki? Nie. Czy to nie matka powinna jej pilnować? Skąd dziecko ma wiedzieć, że ulica jest zagrożeniem? Bicie w tej sytuacji na pewno nic nie pomoże, tylko zostawi w niej ślad, który sprawi, że w swoim dorosłym życiu będzie tego rodzaju środkami wychowywała swoje dzieci. Ludzie krzyczący na dzieci, szantażujący je to nagminne zachowania.

Marek Kościkiewicz

Tak naprawdę wszystko puściło w momencie, kiedy Julcia odeszła. Wtedy czułem się bezsilny. Mimo że zrobiłem wszystko, próbowałem, ona i tak odeszła. Nie udało nam się, ale wiemy, że też walczyła, że chciała żyć i że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Z drugiej strony, jak na to spojrzeć… Każdego dnia widziałem, jak moje dziecko cierpi. W ten dzień, w którym odeszła, rok po chrzcinach, mogę powiedzieć, że przestała cierpieć. Najważniejszą decyzją życia było to, że zabraliśmy ją do domu. Większość czasu spędziła na naszych rękach, przytulając się. Czuła naszą bliskość i miłość.

Bartłomiej Bonk

Rozmowy prowadziła Magdalena Łyczko, dziennikarka związana z mediami od ponad 16 lat. Pracowała m.in. w Teleexpressie i Dzień Dobry TVN, magazynie Gala oraz w onet.pl. Najważniejsze są dla niej ostatnie cztery lata, bo wtedy została mamą i otworzyła portal zaradna-mama.pl.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI