Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

mat.pras.
mat.pras.
8 lipca 2016 in Kultura by Magdalena Kuydowicz

„Żołnierz Polski” Rafała Rutkowskiego

Po „Ojcu Polskim” i „Seksie polskim” twórcy „Pożaru w burdelu” Maciej Łubieński i Michał Walczak połączyli siły w kolejnym kolejnym stand-upie, patriotycznym show „Żołnierz Polski” Rafała Rutkowskiego, którego scenariusz pełen jest pułapek, zwrotów akcji i zaskakujących point.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Rutkowski to sceniczna petarda. Ma klasę, wdzięk i umiejętności. Jego zdolność mimikry, przeistaczania się w kolejnych (o ile dobrze obliczyłam 7 postaci) i żelazna kondycja pozwoliły mu rozgrzać do czerwoności warszawską publiczność premierową, stłoczoną w Dzikiej Stronie Wisły do czerwoności.

To pierwszy stand-up Rafała Rutkowskiego z profesjonalną oprawą scenograficzną. Namiot, drzewo, tylna projekcja filmowa, kilka rekwizytów i świetnie zmontowany dźwięk dodatkowo zdynamizowały  grę szalejącego na scenie aktora. Stworzyły zarazem  teatralny klimat do opowiedzenia wszystkich niesamowitych historii.

Temat wojskowej musztry, wojny, rekonstrukcji historycznej, pasowania na harcerza, męskiej inicjacji bohatersko wziął na swoje barki charyzmatyczny pułkownik Gazda, główny bohater widowiska. Dowództwo stawia przed nim zadanie przygotowania szkolenia wojskowo-patriotycznego z elementami burleski, które wyłoni teatralny oddział paramilitarny, gotowy do prowadzenia wojny hybrydowej i patrolowania Warszawy.  Szkolenie na zamówienie Ministerstwa Obrony Narodowej odbywa się właśnie w Dzikiej Stronie Wisły. W ramach musztry pułkownik wzywa na scenę osoby z publiczności, niektórym zadają dodatkowo pytania, typu :„co to jest gluten”?  Okazuje się, że Rutkowski, którego lubię roboczo nazywać „ojcem stand up w Polsce”, wychował już własną publiczność. Sześć przypadkowo wybranych osób  ochoczo hasało w rytm rozkazów wojskowego. Były konikami, bykami, asystentami Gazdy i księżniczkami. Entuzjazm komika udzielił się także im. Rutkowski reżyserował  improwizacje, nie tracąc kontroli nad szalonym korowodem. Co jakiś czas na chwilę wychodził z roli i prywatnie komentował to, co się właśnie dzieje na scenie,  by po chwili płynnie powrócić do jednej z wielu swoich postaci.

Dla Rutkowskiego nie ma już artystycznych granic, które bałby się przekroczyć. Dlatego, jak sądzę, sam dla siebie będzie niespodzianką, grając spektakl w kolejne letnie wieczory na Pradze. To trzeba zobaczyć!

„Żołnierz Polski – patriotyczny one man show Rafała Rutkowskiego”, premiera 15 czerwca 2016, KluboTeatr Dzika Strona Wisły Warszawa


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI