Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

mat.pras.Klub Gaja
mat.pras.Klub Gaja
20 lipca 2015 in Styl Życia by redakcja

25 lipca Dzień Ryby w Helu

25 lipca 2015 Hel będzie świętował Dzień Ryby, aby podkreślić znaczenie ryb i rybołówstwa dla rozwoju ekonomicznego i społecznego miasta oraz regionu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W Helu, przy Domu Morświna, od 20 lipca aż do Dnia Ryby budowana będzie przez artystów, Klub Gaja i publiczność instalacja edukacyjna – ryba. Akcja ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania morza. Każdy może się do niej przyłączyć! Wystarczy być EKOlogicznym i przynieść ze sobą zużytą, czystą i zakręconą butelkę PET.

Dzień Ryby (25 lipca 2015) rozpocznie się od śpiewającego przemarszu Chóru Zawiszy Czarnego od ulicy Wiejskiej, przez Bulwar Nadmorski im. Prof. Kazimierza Demela do ulicy Portowej w rejonie wejścia do Fokarium. Od godziny 11.00 na placu przed wejściem do Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, na uczestników będą czekać gry i zabawy Klubu Gaja: „Na stół RYBA” czyli dekorowanie piernikowych ryb, budowanie makiety rzeki idealnej z klocków LEGO, zajęcia „Jaka ryba tu mieszka?” i „Dizajn z Rybą”. Będzie także można zakręcić „Wodnym kołem fortuny” i zagrać w plenerową grę planszową „Rzeka idealna”. W kioskach „rybnym”, „foczym” i „morświnowym” edukatorzy Stacji Morskiej SMIOUG zaprezentują m.in. narzędzia połowowe bezpieczne dla fok a także najnowsze wyniki badań dotyczące morświnów.

Dzień Ryby realizowany jest przez Klub Gaja w ramach programu „Zaadoptuj rzekę” pod patronatem Ministra Środowiska. Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO BankuPolskiego a Partnerem Merytorycznym Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI