Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
22 lipca 2016 in Styl Życia by redakcja

5 pomysłów na tanie wakacje w mieście

Jeżeli te najgorętsze dni w roku spędzasz w mieście, ten przewodnik jest właśnie dla ciebie!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Dżungla miejskich atrakcji – wiele samorządów myśli z wyprzedzeniem o mieszkańcach, którzy nigdzie nie wyjeżdżają na urlop. Z tej okazji planowane są festyny, pikniki, darmowe zajęcia dla dzieci, a nawet kolonie i obozy. Poszukiwania atrakcji najlepiej zacznij od stron internetowych władz miasta, szkół, a także dzielnicowych bibliotek czy świetlic. Lokalna prasa i serwisy internetowe też mogą być kopalnią wiedzy na temat atrakcji czekających na ciebie – zupełnie za darmo – w twojej okolicy! Sprawdź też inne części miasta. W dużych aglomeracjach dzielnice wręcz rywalizują ze sobą w czasie wakacji. Czasem wystarczy przejechać się kilka ulic dalej i skorzystać z zupełnie nowych możliwości – trzeba się tylko rozejrzeć!

Zmęcz się za pół ceny – wiele szkół sportowych, siłowni, a nawet szkół tańca w wakacje kusi specjalnymi ofertami, które są dużo tańsze niż zajęcia, z których można korzystać w ciągu roku. Firmy w wakacje mają więcej w ofercie promocji, a ty masz dzięki temu szansę na przyspieszony kurs flamenco, krav magi albo wakeboardingu. Może warto w tym roku postawić na aktywny wypoczynek i spróbować nowej dyscypliny?

Bądź turystą w swoim mieście – bardzo często okazuje się, że pomimo tego, że mieszkamy w naszym mieście od urodzenia, nie znamy dobrze jego historii i wszystkich zabytków. Wakacje mogą być dobrą okazją, żeby nadrobić te zaległości! Zabaw się w turystę i odkryj atrakcje, których wcześniej nie zauważałeś. Zabytki, muzea, ciekawe miejsca – możecie zwiedzać je całą rodziną. Lokalne organizacje miłośników historii często oferują wycieczki po okolicy z przewodnikami – zupełnie za darmo!

Wakacje dla kujonów – uniwersytety i politechniki organizują niekiedy specjalne zajęcia dla młodzieży, kursy dla dorosłych, czy tzw. uniwersytety trzeciego wieku dla seniorów. Część z nich jest darmowa i ma za zadanie promować uczelnię, a część to intensywne kursy, np. językowe, w bardzo dobrych cenach. Może warto pomyśleć o wakacyjnej edukacji, zadbać o swój rozwój i spędzić wakacje, dla odmiany, w szkole?

Maraton filmowy nie tylko w kinie. Jeśli chcesz spędzić czas wspólnie z rodziną i nie wydać majątku na kino, wypożycz film lub skorzystaj z oferty VoD (video na życzenie), kup popcorn i zamień dom w prawdziwą salę kinową. Koszt takiego maratonu potrafi się zmieścić w cenie jednego biletu do kina, a ty zapewnisz wszystkim niezapomniane filmowe chwile!

źródło: materiały autorskiej kampanii Kapitalni.org realizowanej przez Wonga.com


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI