5 pomysłów na tanie wakacje w mieście

123rf.com

Jeżeli te najgorętsze dni w roku spędzasz w mieście, ten przewodnik jest właśnie
dla ciebie!

Dżungla miejskich atrakcji – wiele samorządów myśli z wyprzedzeniem o mieszkańcach, którzy nigdzie nie wyjeżdżają na urlop. Z tej okazji planowane są festyny, pikniki, darmowe zajęcia dla dzieci, a nawet kolonie i obozy. Poszukiwania atrakcji najlepiej zacznij od stron internetowych władz miasta, szkół, a także dzielnicowych bibliotek czy świetlic. Lokalna prasa i serwisy internetowe też mogą być kopalnią wiedzy na temat atrakcji czekających na ciebie – zupełnie za darmo – w twojej okolicy! Sprawdź też inne części miasta. W dużych aglomeracjach dzielnice wręcz rywalizują ze sobą w czasie wakacji. Czasem wystarczy przejechać się kilka ulic dalej i skorzystać z zupełnie nowych możliwości – trzeba się tylko rozejrzeć!

Zmęcz się za pół ceny – wiele szkół sportowych, siłowni, a nawet szkół tańca w wakacje kusi specjalnymi ofertami, które są dużo tańsze niż zajęcia, z których można korzystać w ciągu roku. Firmy w wakacje mają więcej w ofercie promocji, a ty masz dzięki temu szansę na przyspieszony kurs flamenco, krav magi albo wakeboardingu. Może warto w tym roku postawić na aktywny wypoczynek i spróbować nowej dyscypliny?

Bądź turystą w swoim mieście – bardzo często okazuje się, że pomimo tego, że mieszkamy w naszym mieście od urodzenia, nie znamy dobrze jego historii i wszystkich zabytków. Wakacje mogą być dobrą okazją, żeby nadrobić te zaległości! Zabaw się w turystę i odkryj atrakcje, których wcześniej nie zauważałeś. Zabytki, muzea, ciekawe miejsca – możecie zwiedzać je całą rodziną. Lokalne organizacje miłośników historii często oferują wycieczki po okolicy z przewodnikami – zupełnie za darmo!

Wakacje dla kujonów – uniwersytety i politechniki organizują niekiedy specjalne zajęcia dla młodzieży, kursy dla dorosłych, czy tzw. uniwersytety trzeciego wieku dla seniorów. Część z nich jest darmowa i ma za zadanie promować uczelnię, a część to intensywne kursy, np. językowe, w bardzo dobrych cenach. Może warto pomyśleć o wakacyjnej edukacji, zadbać o swój rozwój i spędzić wakacje, dla odmiany, w szkole?

Maraton filmowy nie tylko w kinie. Jeśli chcesz spędzić czas wspólnie z rodziną i nie wydać majątku na kino, wypożycz film lub skorzystaj z oferty VoD (video na życzenie), kup popcorn i zamień dom w prawdziwą salę kinową. Koszt takiego maratonu potrafi się zmieścić w cenie jednego biletu do kina, a ty zapewnisz wszystkim niezapomniane filmowe chwile!

źródło: materiały autorskiej kampanii Kapitalni.org realizowanej przez Wonga.com

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link