Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

„Zerwijmy łańcuchy”. Psy czują, ale nie mówią. Dajmy głos w ich imieniu!

redakcja
mat.Zerwijmy Lancuchy
mat.Zerwijmy Lancuchy
26 września 2014 in Styl Życia by redakcja
28 września o godzinie 12 w kilkudziesięciu miastach i miasteczkach w całej Polsce miłośnicy zwierząt, w tym znane osoby, przypną się łańcuchami do bud, by w ten sposób, już po raz ósmy, tuż przed Światowym Dniem Zwierząt, symbolicznie wyrazić swój protest przeciwko niehumanitarnemu trzymaniu psów na łańcuchach.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Akcja społeczna „Zerwijmy łańcuchy” organizowana jest od 8 lat przez portal Psy.pl (wcześniej także miesięcznik „Mój Pies”). Jednego dnia, w tym roku będzie to 28 września, o tej samej porze tysiące ludzi, przykuwając się do bud, pragną zwrócić uwagę społeczeństwa na niezgodne z prawem traktowanie psów, które większość swojego życia spędzają na łańcuchach. Psów, które czują swoją krzywdę, ale nie potrafią jej wykrzyczeć. My jesteśmy ich głosem.

Mimo że od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje Ustawa o ochronie zwierząt, w której czytamy między innymi, że: „Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m”, to wciąż otrzymujemy informacje o psach na krótkich łańcuchach, bez dostępu do wody, głodnych i wyczerpanych. Sytuacje takie zdarzają się nie tylko na wsiach, ale także w miastach i miasteczkach, zarówno w skromnych gospodarstwach, jak i w ogrodach eleganckich willi.

Celem akcji „Zerwijmy łańcuchy” nie jest doprowadzenie do tego, by wszystkie psy łańcuchowe zostały w niekontrolowany sposób uwolnione. Chodzi o zwrócenie uwagi na problem okrucieństwa wobec zwierząt i próba zmiany świadomości tych, którzy ciągle myślą o psie jak o przedmiocie, a nie jak o czującej, żywej istocie. Celem akcji jest także uwrażliwienie – szczególnie młodych ludzi – na okrucieństwo wobec zwierząt.

Nie jesteśmy w stanie dotrzeć do kilkudziesięciu tysięcy wsi w Polsce bezpośrednio, dlatego protest odbywa się w miastach w formie happeningu dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, także z organizacji prozwierzęcych działających na danym terenie. Do udziału w happeningu zapraszamy też znanych i lubianych aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy, sportowców i polityków, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Więcej na temat akcji oraz pełna lista miejscowości zaangażowanych w projekt tutaj: www.zerwijmylancuchy.pl , https://www.facebook.com/ZerwijmyLancuchy

mat.pras.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI