Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Wellness Clinic - SHA Alpha Lounge
Wellness Clinic - SHA Alpha Lounge
5 czerwca 2015 in Styl Życia by Marta Sadkowska

AlphaLounger – kołyska alfa

Kołysanie, dające odczucie błogiego spokoju, towarzyszy nam w okresie prenatalnym. Jako dorośli możemy go zaznać m.in. na kołysce alfa.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Urządzenie przypominające kołyskę skonstruował w 2006 roku wiedeński artysta i designer Andreas Rodler i nazwał je AlphaLounger. Jest to rodzaj leżanki, której drgania i dźwięki powodują, że kiedy się na niej kładziemy, w mózgu przeważają fale alfa – charakterystyczne dla stanu głębokiego relaksu, np. tuż przed zaśnięciem, zaraz po przebudzeniu albo gdy medytujemy – czyli w momentach, kiedy organizm najskuteczniej się regeneruje. Urządzenie z powodzeniem jest wykorzystywane w szpitalach, ośrodkach SPA (dostało nawet Europejską Nagrodę „Innowacja w SPA”) czy korporacyjnych rest roomach. Badania naukowe wykazały bowiem, że już kwadrans odpoczynku na takim urządzeniu przynosi głębokie odprężenie.

Spróbowałam i…

Zamiast miękkiego materaca z poduszkami – twarda leżanka przypominająca gondolę o tak gładkiej powierzchni, że trudno sobie wyobrazić mniej przytulne legowisko. Jednak kiedy się na niej kładę, okazuje się, że jej kształt jest tak ergonomiczny, że ciało znajduje się w wygodnej pozycji. Nie potrzebuję też koca, bo można z niej korzystać w ubraniu, byle wygodnym. Wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik (do wyboru jest kilka programów) i urządzenie zaczyna delikatnie wibrować, a w tle pojawia się muzyka przypominająca ścieżkę dźwiękową z filmu SF. Do wyboru kilka utworów, ale wszystkie skomponowano tak, aby brzmiały łagodnie i jednocześnie miały moc symfoniczną. Bowiem natężenie odpowiednich dźwięków wprawia ciało w drgania, a włókno szklane, z którego wykonano kołyskę, doskonale przewodzi wibracje. Uczucie kołysania jest przyjemne, naturalne. To dlatego, że rytm kołyski dostosowuje się do naszego oddechu. A błękitny kolor emitowanego przez nią światła usuwa napięcia psychiczne i fizyczne, powoduje, że krew płynie szybciej. Dźwięki, wibracje, temperatura i światło sprawiają, że szybko wpadamy w stan podobny do medytacji. Jesteśmy jednocześnie przytomni i nieobecni. Chociaż niektórym zdarza się wpaść w tak głęboki stan alfa, że zasypiają.

Po seansie czułam się jak po regeneracyjnej drzemce – zrelaksowana i pełna energii. Jednak słyszałam, że bardzo zestresowane osoby niekiedy mają wrażenie dyskomfortu podczas seansu, co nie zmniejsza pozytywnego oddziaływania na ich organizm. Stan ten utrzymuje się zresztą przez kilka dni. Nic dziwnego więc, że podobne urządzenia Japończycy instalują w biurach i fabrykach – po seansie na kołysce alfa efektywność pracy wzrasta. Naukowcy stwierdzili też, że wystarczy na niej poleżeć kilkanaście minut, by wzrosła także kreatywność i komfort uczenia się, bo zrelaksowany mózg szybciej i lepiej przyswaja informacje.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI