Amica: Konkurs na INnowacyjny przepis świąteczny – rozstrzygnięty

Ciasta, ciasteczka, pierogi, ryby, sałatki, a może jakieś inne, nietypowe potrawy? Co serwujecie na świątecznych stołach? Przecież nie tylko znani kucharze prześcigają się w oryginalnych pomysłach i eksperymentują w kuchni.. Może wam również nie brakuje inspiracji podczas gotowania i pieczenia i chcecie się tym podzielić w naszym konkursie?


Ciasta, ciasteczka, pierogi, ryby, sałatki, a może jakieś inne, nietypowe potrawy? Co serwujecie na świątecznych stołach? Przecież nie tylko znani kucharze prześcigają się w oryginalnych pomysłach i eksperymentują w kuchni.. Może wam również nie brakuje inspiracji podczas gotowania i pieczenia i chcecie się tym podzielić w naszym konkursie?

reklama

W dzisiejszych czasach, podczas kulinarnych zmagań, pomagają nam na szczęście roboty kuchenne, miksery, blendery, rozdrabniacze. Często bywają niezastąpione, szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy kumuluje się ilość zadań w kuchni, takich jak krojenie, gotowanie, pieczenie. Gdyby nie małe AGD to kulinarne przygotowania zajęłyby nam jeszcze więcej czasu. Korzystając jednak z tych udogodnień, warto postawić na sprzęt dobrej jakości.

Blendery i miksery Amica to mali pomocnicy, którzy poradzą sobie z największymi wyzwaniami w Twojej kuchni. Najnowsze modele łączą niezawodność z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Te uniwersalne i intuicyjne urządzenia spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Mają wysoką moc silnika (600W), zabezpieczenia przed przegrzaniem i płynną regulację, która pozwala na swobodne przełączanie się między obrotami blendera w zależności od potrzeb, a także wielofunkcyjny pojemnik, w którym przygotujesz, a następnie przechowasz potrawę. Rozdrabniacze nie tylko umożliwią Ci pokrojenie warzyw, czy rozdrobnienie orzechów, ale są również wyposażone w nóż do kruszenia lodu, czy dysk do ubijania piany.

Kolejny punkt świątecznych przygotowań kulinarnych to gotowanie i pieczenie. Każdemu zależy, żeby ciasta dobrze wyrosły, a upieczone mięso było soczyste i aromatyczne. Jak to osiągnąć? Z pewnością nieodzowny jest dobry piekarnik. Jeśli często zdarza Ci się, że wyjęte z piekarnika potrawy są przypalone lub niedopieczone, może warto pomyśleć o nowym sprzęcie?

W okresie przedświątecznym obowiązuje multitasking. Gotujemy, sprzątamy, robimy zakupy. Jak pogodzić ze sobą te czynności? Otóż niektóre inteligentne rozwiązania umożliwią ci wyjście na zakupy i przyrządzanie niektórych potraw jednocześnie. Nie musisz obawiać się, że zostawiasz włączony piekarnik jeśli posiadasz smartfona i inteligentne urządzenia z linii Amica IN. Do tego, aby zarządzać swoim sprzętem wystarczy zainstalować na smartfona aplikację Amica IN. Pozwoli Ci ona zdalnie kontrolować inteligentny sprzęt kuchenny. W ten sposób, nawet będąc na zakupach świątecznych, będziesz mogła skutecznie kontrolować temperaturę i czas pracy piekarnika. Zwiększona aż do 66 litrów pojemność piekarnika pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz ułatwia przygotowanie dużych potraw. Piekarniki posiadają też przydatne funkcje, takie jak szybki nagrzew i rozmrażanie.

Męczy Cię przeglądanie książek kucharskich i przepisów w Internecie? W inteligentnych piekarnikach Amica IN znajdziesz przepisy kulinarne wraz ze sposobem przygotowania potrawy i specjalnie zaprogramowanymi funkcjami! Nie musisz się martwić, że potrawy nie wyjdą dobrze. Ryzyko, że coś może się nie udać jest naprawdę minimalne. Piekarniki posiadają w sobie aż 16 programów parowych, dzięki czemu przygotowanie ulubionych posiłków staje się niezwykle łatwe. Ponadto mają aż 37 programów gotowania, które pozwolą wybrać idealnie dopasowane parametry do przyrządzanej potrawy. Są bezpieczne zarówno dla środowiska (klasa energetyczna A) jak i dla domowników – posiadają nienagrzewające się fronty, dzięki nim maleje ryzyko poparzenia się. Nad bezpieczeństwem i wygodą gotowania czuwają także wbudowane prowadnice teleskopowe z funkcją stop, które sprawiają że przygotowanie soczystej pieczeni jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Dodatkową już atrakcją może być cyfrowy pokaz zdjęć na ekranie programatora piekarnika. Wbrew pozorom może to być cenna opcja, gdy chce się komuś pokazać zdjęcia, a jednocześnie przygotować poczęstunek w kuchni. Poza oglądaniem zdjęć warto sobie umilić czas słuchaniem muzyki, szczególnie, gdy trzeba przygotować dużo potraw na świąteczny obiad lub kolację. Na takie przyjemności w trakcie gotowania pozwalają głośniki bluetooth wbudowane w piekarnik, które mogą komunikować się ze smartfonem lub tabletem i odtwarzać naszą ulubioną muzykę.

Załóżmy, że wszystkie świąteczne potrawy są już przygotowane. Pozostają tylko porządki w kuchni, a w tym jedna z najbardziej nielubianych czynności: czyszczenie piekarnika. Jeśli przeraża cię ta perspektywa, warto pomyśleć o piekarniku z pyrolizą – funkcją samoczyszczącą. Pyroliza polega na tym, że piekarnik rozgrzewany jest do bardzo wysokiej temperatury ok. 500st.C. – na skutek tego z tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń tworzy się popiół, który można, już po ostudzeniu, usunąć szmatką. System czyści wnętrze całego piekarnika, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Inspirujące, inteligentne i innowacyjne piekarniki Amica IN ułatwią ci gotowanie nie tylko w Święta. Pomogą oszczędzić czas i cieszyć się smacznymi potrawami każdego dnia. Możesz przecież tak zaprogramować swój piekarnik, że wrócisz po pracy do domu akurat na ciepły obiad!

Lista laureatów konkursu

  • Paulina Witkowicz
  • Laura Przybyła
  • Barbara Napiórkowska
  • Agnieszka Wietecha
  • Kinga Gutowska

Każdy z laureatów otrzyma rozdrabniacz marki Amica

Zadanie konkursowe: Prześlij swój oryginalny, INnowacyjny przepis świąteczny.

Nagrodzimy 5 autorów najciekawszych naszym zdaniem przepisów.

Co trzeba zrobić?

1. Wyślij odpowiedź na adres konkurs.portal@zwierciadlo.pl
2. Na odpowiedzi czekamy w terminie: 03.12.2015 – 16.12.2015
3. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin.
4. Nagrody trafią do autorów najciekawszych odpowiedzi. Uwaga! Koniecznym warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wpisanie nazwy konkursu (Amica: Konkurs na INnowacyjny przepis świąteczny) w tytule maila.
5. Nagrody dla zwycięzców:

5 x rozdrabniacz Amica

document.write('Advertisement'); document.write('Advertisement');