Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

8 grudnia 2016 in Styl Życia by redakcja

Apartamentowiec Cosmopolitan laureatem Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy

7 grudnia br. została ogłoszona lista laureatów Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Jest to pierwsza edycja nagrody i dotyczy budynków zrealizowanych w latach 2001-2014. Apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4 zwyciężył w kategorii „Architektura mieszkaniowa – pojedynczy obiekt”.

male-14-09_jahn-cosmo_28Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy otrzymali projektanci i architekci najlepszych inwestycji, które wyznaczyły nowe standardy projektowe i wzbogaciły pejzaż stolicy.

Smukła i stylowa bryła  44-piętrowego Cosmopolitana, usytuowanego w centrum miasta – u zbiegu ulic Twardej i Emilii Plater, tuż przy Placu Grzybowskim – jest przykładem nowoczesnego, funkcjonalnego i przemyślanego rozwiązania urbanistycznego. Ponadto całkowicie przeszklona fasada zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy oraz doskonale współgra z otaczającą przestrzenią. Mieszkańcy cenią sobie komfort wynikający z możliwości wprowadzenia się do całkowicie wyposażonego wnętrza a także bliskość wszystkich uroków, jakie oferuje miasto: restauracji, kin, teatrów oraz parków.

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy jest dla nas niezwykle cenna. To uhonorowanie przede wszystkim Helmuta Jahna – jednego z najwybitniejszych architektów XXI wieku, który jest twórcą apartamentowca Cosmopolitan w Warszawie. Budynek ten z pewnością wyznacza nowe standardy projektowe z zachowaniem tak istotnej dla naszego miasta tożsamości. To również świetne miejsce do życia i wspaniały kawałek miasta – komentuje sukces budynku Karolina Kaim, Prezes Zarządu Tacit Investment.

Wśród pozostałych laureatów w kategorii „Architektura mieszkaniowa – pojedynczy obiekt” wyróżniony został dom mieszkalny przy ul. Franciszkańskiej 14 oraz Dom z Pracownią.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI