Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
25 sierpnia 2015 in Styl Życia by Renata Mazurowska

Aplikacje przydatne w podróży

Pakowanie walizek to nie lada wyzwanie – cała sztuka polega na tym, by wziąć to, co niezbędne, i nie zrobić nadbagażu. Zasada ta sprawdza się również w przypadku smartfona lub tabletu. Radzimy, jakie aplikacje zabrać ze sobą w podróż.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Tanie podróżowanie

Bezpłatną aplikację BLABLACAR pobierzesz i z Google Play, i z App Store, możesz też korzystać z niej na www.blablacar.pl. To chyba najpopularniejszy w Polsce system, dzięki któremu za parę złotych można dotrzeć do miejsca przeznaczenia – przydatny zarówno dla kierowców (jeśli nie lubisz podróżować sama albo chcesz, by zwrócił ci się koszt benzyny), jak i dla pasażerów (zabranie się z kimś samochodem często jest szybsze, ciekawsze i tańsze niż pociągiem czy autobusem). Serwis podaje, że ma 20 milionów użytkowników i skuteczny sposób weryfikowania prawdziwości danych osobowych zarówno oferujących podwózkę, jak i chcących się na nią załapać.

Ile to kosztuje?

Z pewnością każdemu obieżyświatowi, zwłaszcza preferującemu egzotyczne kierunki, przyda się przelicznik walut, i to taki, który działa także offline (bez połączenia z Internetem). Taką aplikacją dostępną w wersji darmowej zarówno na Androida, jak i na iOS jest XE CURRENCY – w bazie są wszystkie waluty świata.

Słownik

Tubylcy na ogół bardzo doceniają fakt, że staramy się mówić w ich języku. Pomocna może się okazać aplikacja na Androida pod nazwą WIELOJĘZYCZNY SŁOWNIK POLSKI. Jest to bezpłatna aplikacja, bez reklam, która działa także offline, zatem w podróży bardzo przydatna. Zawiera tłumaczenia polskich słów na kilkadziesiąt innych języków i na odwrót, a w kilku językach – angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim – umożliwia odtworzenie wymowy wybranego słowa.

Gdzie najfajniej?

Trudno wyobrazić sobie planowanie wakacji albo poruszanie się po nowym miejscu bez przewodnika TRIPADVISOR. Jest dostępny w formie aplikacji na Androida i iOS, a także jako serwis WWW. To przewodnik tworzony przez samych turystów – dzięki ich rekomendacjom lub recenzjom poznasz prawdziwe informacje o hotelu, w którym chcesz się zatrzymać, a także dowiesz się, gdzie najlepiej i najsmaczniej (albo najtaniej) zjeść, co zwiedzić, jakich atrakcji nie można ominąć. Są też mapy i zdjęcia. Z aplikacji TripAdvisor możesz korzystać także wówczas, gdy nie jesteś podłączona do Internetu.

Zdalne zarządzanie

Dzięki aplikacji KAYAK – jest dostępna na Androidy, iOS, Windows Phone i Kindle – możesz śledzić status swojego lotu, wypożyczyć samochód, zarezerwować hotel w najbardziej dla ciebie atrakcyjnej i korzystnej formie i cenie. Serwis (www.kayak.pl) oraz aplikacja pozwalają bowiem na porównywanie setek stron z ofertami podróży na całym świecie w trakcie jednego wyszukiwania. Jest duża szansa, żeby znaleźć najlepszą dla siebie ofertę, a następnie śledzić na bieżąco status usługi. Można też stworzyć listę bagażu i sprawdzać kursy walut.

Po Polsce

Dla tych, którzy cenią sobie polski krajobraz i chcą poznać dobrze własny kraj, ciekawym rozwiązaniem zapewne okaże się aplikacja POLSKA NA WAKACJE. Możesz zacząć wyszukiwanie od punktów najbliższych twojego miejsca zamieszkania (dzięki geolokalizacji) albo wybrać jedną z już gotowych propozycji, np. Dolinę Narwi, Jurę Krakowsko-Częstochowską, Hel czy – dla miłośników urbanistyki – większych i mniejszych miast. Dostępne są opisy, mapy, zdjęcia, wykazy ścieżek rowerowych, adresy wybranych miejsc noclegowych. Aplikacja na iOS i Windows Phone, darmowa.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI