ASUS ZenBook UX305 – styl i jakość w wydaniu Zen

Na pewno nie raz słyszeliśmy, że jakość oraz wydajność nie idą w parze ze stylowym wyglądem. Otóż nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć na ultra smukłego laptopa ZenBook UX305 firmy ASUS.


Na pewno nie raz słyszeliśmy, że jakość oraz wydajność nie idą w parze ze stylowym wyglądem. Otóż nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć na ultra smukłego laptopa ZenBook UX305 firmy ASUS. Urządzenie to zostało zaprojektowane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Subtelny kształt z pewnością przypadnie do gustu kobietom ceniącym wyrafinowany styl. Subtelna obudowa wykonana została z wysokiej jakości aluminium i dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: idealnie białym Ceramic White, klasycznie metalicznym Obsidian Stone oraz delikatnie pudrowym Aurora Metallic. Wykorzystany materiał sprawia, że laptop jest wyjątkowo lekki, przez co z łatwością możemy schować go do ulubionej torebki, a co więcej idealnie sprawdza się w podróży.

Zen – czyli sztuka równowagi i łączenia

Inżynierowie projektując model UX305 kierowali się filozofią Zen, czyli harmonijnym połączeniem zarówno piękna wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Wnętrze ZenBooka skrywa w sobie drapieżną wydajność. Zastosowanie procesora Intel Core M, ośmiu gigabajtów pamięci operacyjnej RAM oraz szybkiego dysku SSD o pojemności dwustu pięćdziesięciu sześciu gigabajtów pozwala na komfortowe wykorzystanie laptopa jako centrum multimedialnego. Przemyślana konstrukcja UX305 oraz zaawansowana technologia chłodzenia pozwoliły producentowi na pozbawienie urządzenia głośnych wentylatorów, dzięki czemu ZenBook jest nie tylko bardzo szybki, ale także cichy.

Zen – czyli krystalicznie czyste brzmienie

Cechą charakterystyczną komputerów ASUS-a jest technologia SonicMaster Premium, która wraz z rozwiązaniem ICEpower, sprawia, że z głośników Bang & Olufsen wydobywa się krystaliczny dźwięk, nawet przy wysokim poziomie głośności. Ponadto wewnętrzny zasilacz gwarantuje czyste brzmienie, eliminując ryzyko wystąpienia zakłóceń. Producent dołączył do modelu UX305 oprogramowanie AudioWizard, które umożliwia łatwą optymalizację ustawień audio. Użytkownik ma do dyspozycji pięć predefiniowanych trybów pracy, pomiędzy którymi może przełączać się praktycznie jednym kliknięciem.

Zen – czyli długi czas pracy

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółkami podczas nocnych maratonów filmowych? Akumulator zamontowany w UX305 doskonale sprawdzi się w takich sytuacjach, gdyż potrafi wytrzymać nawet do 10 godzin ciągłego użytkowania bez konieczności ładowania. Oprócz tego laptop automatycznie zapisuje postępy pracy w otwartych aplikacjach na dysku SSD, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 5 procent, co może okazać się zbawienne, gdy w roztargnieniu zapomnimy o podłączeniu zasilania.

Cena i dostępność

ZenBook UX305LA jest dostępny na polskim rynku w cenie od 2999 zł.