Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
15 sierpnia 2016 in Styl Życia by redakcja

Ciekawe miejsca na letni urlop

Przed nami ostatnia prosta wakacji. Dokąd wybrać się na urlop?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Weekend z kulturą we Wrocławiu czy w San Sebastian? Podróż śladami historii w Edynburgu czy w Pradze? A może odpoczynek na plaży lub w jednej z najmodniejszych stolic w Europie? Europejskie miejscowości wiele łączy, ale często różnią się cenami noclegów czy posiłków czy lokalnych wycieczek. HomeToGo.pl wraz z GetYourGuide.pl porównało ceny w atrakcyjnych turystycznie miejscach.

Europejskie stolice kultury – Wrocław i San Sebastian
W tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury współdzielą Wrocław i San Sebastian. Dla osób zainteresowanych nie tylko wydarzeniami kulturalnymi, ale także relaksem na plaży i oglądaniem zabytków lepszym wyborem będzie gorąca Hiszpania i jej błoga atmosfera. Wrocław jest natomiast idealnym miejscem dla osób preferujących duże, tętniące życiem miasta i dla dysponujących ograniczonym budżetem.

123rf.com

123rf.com

Oprócz przepięknej starówki oferuje liczne wydarzenia kulturalnymi, a także zachwyca takimi miejscami, jak ogród japoński czy zoo. Tańsze jest tu także jedzenie w restauracji – wydaje się średnio 50 złotych, podczas gdy w San Sebastian posiłek kosztuje przeciętnie 88 złotych. We Wrocławiu za cały dzień, na który składa się zwiedzanie, posiłek w restauracji i kupienie jedzenia w zwykłych sklepach oraz opłacenie noclegu, wydaje się średnio 175 złotych.  W hiszpańskiej stolicy kultury tak spędzony dzień wiążę się z wydatkami w wysokości 529 złotych.

123rf.com

123rf.com

Najbardziej trendy miasta – Berlin i Kopenhaga
Stolica Niemiec, znana jako najbardziej hipsterskie miasto, szczyci się swoją sztuką uliczną i szalonymi klubami techno.  Kopenhaga z kolei może pochwalić się niepowtarzalną dzielnicą Christiania, w której znajduje się wielki squat całkowicie odróżniający się swoimi nietypowymi budynkami od pozostałej części miasta.

123rf.com

123rf.com

Oba miasta charakteryzują się niesamowitą atmosferą, którą turyści mogą odczuć nie tylko podczas letnich wakacji. Zakwaterowanie w Berlinie kosztuje średnio 60 złotych mniej niż w Kopenhadze, również za jedzenie w berlińskiej restauracji płaci się przeciętnie dwa razy mniej.

123rf.com

123rf.com

Dla osób chcących oszczędzić trochę pieniędzy lepszym rozwiązaniem może być stolica Niemiec,  ponieważ koszt 3-dniowego wyniesie średnio tyle, co 2 dni spędzonych w mieście z baśni Andersena.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI