Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Co zabrać na ferie zimowe?

fot.123rf
19 stycznia 2016 in Styl Życia by redakcja
Przerwa zimowa pozwala nam złapać trochę słońca podczas krótkiego dnia, a także wypocząć w aktywny sposób. Odpowiednie zaplanowanie wszystkiego pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek i w pełni cieszyć się upragnionym wyjazdem.

Ubierz się dobrze!

Aktywny wypoczynek w okresie zimowym może sprzyjać zachorowaniom. Jeśli nie chcemy spędzić części urlopu z przeziębieniem, warto starannie dobrać garderobę. Przy kompletowaniu rzeczy na ferie warto zabrać te, dzięki którym będziemy mogli ubrać się „na cebulkę”. Pozwoli to kontrolować temperaturę pod ubraniem. Warto zainwestować w odzież z oddychających, ale jednocześnie wodo- i wiatroodpornych materiałów. Jeśli mamy zamiar szaleć na stoku, koniecznie trzeba również zabrać ubrania do tego przeznaczone. Tu należy pamiętać, że priorytetem w doborze ubioru powinna być wygoda, nie zaś kolor czy fason. W przypadku kurtki warto pomyśleć nad modelem, który sprawdzi się również na co dzień. Szczególnie o ubiór powinniśmy również zadbać, gdy mamy zamiar udać się na górską wycieczkę. – Wybierając się na tego typu wyprawę musimy założyć przeciwpotną bieliznę, okrycie z ciepłego, nieprzemakalnego materiału, przeciwwiatrową kurtkę oraz oczywiście czapkę i rękawiczki – mówi ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Niezwykle ważnym elementem są również nieprzemakalne, turystyczne buty. Nie może być mowy o miejskich kozakach. Dodatkowo, jako zabezpieczenie przed śniegiem warto skorzystać z ochraniaczy – dodaje.

Skompletuj sprzęt

Zimowa wyprawa w góry bez narciarskich szaleństw nie byłaby kompletna, warto więc być na to przygotowanym. W tym przypadku musimy w pierwszej kolejności zastanowić się, czy powinniśmy zakupić nowy sprzęt, czy raczej wypożyczyć. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z narciarstwem, lepiej nie inwestować nadmiernych środków. Warto wtedy skorzystać z usług wypożyczalni i popróbować różnych rodzajów nart. W ten sposób dowiemy się, co najbardziej nam odpowiada. Dopiero mając tę wiedzę powinniśmy zainwestować w zakup sprzętu – mówi Marcin Dehnel, instruktor narciarski. Oprócz nart czy snowboardu bardzo ważnym elementem wyposażenia na stoku jest kask. W większości krajów Unii Europejskiej nie jest on obowiązkowy, w niektórych natomiast (np. w Polsce i we Włoszech) nakaz zależny jest od wieku. Niezależnie jednak od norm prawnych warto zaopatrzyć się w kask dla własnego bezpieczeństwa.

Strony: 1 2


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI