Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
8 czerwca 2016 in Styl Życia by redakcja

Czego już nigdy nie musisz robić?

Old school jest trendy, ale raczej w designie i w modzie - w codziennym życiu technologie pomagają zyskać więcej czasu na realizację własnych zainteresowań lub odpoczynek. Jakie czynności są już passé?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Stanie w kolejkach po zakupy
Duże zakupy spożywcze zajmują kilka godzin tygodniowo, a na myśl o staniu w kolejce i dźwiganiu siatek robi ci się słabo? Z pomocą przychodzi Frisco.pl – supermarket online, dzięki któremu nie musisz chodzić na zakupy, bo one przyjdą do ciebie: wystarczy dodać produkty do internetowego koszyka i określić godzinę dostawy.

Zamawianie taksówki przez centralę
Wszyscy znamy uroki łączenia się z centralą: dyskusje z dyspozytorką, która słabo nas słyszy; ustalanie zasad płatności, po czym niepewność, jaki samochód po nas przyjedzie – te doświadczenia mogą już odejść w zapomnienie, ponieważ pojawiły się aplikacje do zamawiania taksówek, takie jak mytaxi, które same precyzyjnie określają twoją lokalizację, pozwalają zamówić transport jednym kliknięciem na ekranie, wyświetlają kontakt do kierowcy i pokazują trasę taksówki. Korzystając z takiej aplikacji, nie musisz się przejmować brakiem gotówki i szukać bankomatu – za kurs zapłacisz smartfonem.

Żmudne liczenie kalorii
Nie musisz być księgową ani trenerem fitness, aby i dokładnie obliczyć kaloryczność każdego produktu i zbilansować swoją codzienną dietę. Aplikacje typu MyFitnessPal zrobią to za ciebie – trzeba tylko zeskanować kod kreskowy produktu albo wybrać go z rozbudowanej bazy.  Aplikacja pomoże również zaplanować własną dietę, określić idealną wagę i zapotrzebowanie kaloryczne, a także zmierzy aktywność w ciągu dnia.

Łapanie autostopa
Zdarza ci się pojechać autostopem, bo lubisz oszczędność i poznawanie nowych ludzi, ale trochę obawiasz się związanego z tym ryzyka? Dobrym rozwiązaniem jest aplikacja BlaBlaCar, która łączy kierowców dysponujących wolnymi miejscami w samochodzie z podróżującymi w tym samym kierunku. To nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale też dużo bezpieczniejsza opcja od klasycznego „stopa” – w BlaBlaCar żaden kierowca nie jest anonimowy.

Zbieranie pieczątek na papierowych kartonikach
Po raz kolejny nerwowo szukasz w portfelu kartoników do zbierania pieczątek? Pewnie za każdym razem zakładasz kartę lojalnościową od nowa, bo poprzednia zginęła na dnie torebki. Zamień papierową wersję programu lojalnościowego na jego cyfrowy odpowiednik – aplikację Kekemeke, która pozwala zbierać wirtualne pieczątki w ulubionych lokalach. Dzięki temu nie umknie ci żadna darmowa kawa.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI