Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
9 listopada 2015 in Styl Życia by redakcja

Czy tradycyjny podział ról jest jeszcze aktualny?

Do niedawna niektóre zawody, podobnie jak pasje czy programy telewizyjne, wydawały się zarezerwowane tylko dla jednej płci. To już przeszłość. Większość uczestników w najnowszej edycji MasterChef to faceci. Wygrywają też oni inne programy, powszechnie uważane za „kobiece”.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Do niedawna niektóre zawody, podobnie jak pasje czy programy telewizyjne, wydawały się zarezerwowane tylko dla jednej płci. To już przeszłość. Większość uczestników w najnowszej edycji MasterChef to faceci. Wygrywają też oni inne programy, powszechnie uważane za „kobiece”.

Telewizyjne programy rozrywkowe typu Master Chef, Top Model czy Project Runway podbiły serca Polaków i od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Z pozoru wydawałoby się, że są to formaty skierowane do kobiet, bo przecież gotowanie i moda to raczej domeny płci pięknej. Ale chyba nie do końca! Coraz więcej chłopaków pasjonuje się rzeczami, które jeszcze do niedawna były uważane za typowo kobiece. Co więcej, nie wstydzą się do tego przyznać i pokazać, co potrafią, przed milionami widzów.

W programie Maste Chef już od wielu edycji faceci (jest ich aż 8 w finałowej 14) walczą o to, aby ich potrawy podbiły serca (i żołądki). Chociaż czasami bywa ciężko, a krzyk Magdy Gessler budzi strach nawet w widzu, to mężczyźni i tak walczą o swoje marzenia, a krytyki restauratorki traktują bardziej jak lekcję niż ujmę na honorze. Do tej pory wygrywały same kobiety, czy w tym sezonie się to zmieni? „Po raz pierwszy będzie więcej mężczyzn niż kobiet. Czy to znaczy, że finał wygra mężczyzna? Tego jeszcze nie wiem, ale na pewno rywalizacja będzie bardzo zacięta”, mówiła czarująca daniami i uśmiechem Anna Starmach.

Co ze światem mody? Zainteresowanie chłopaków modelingiem było tak duże, że od dwóch edycji mogą oni, obok dziewczyn, próbować swoich sił w programie Top Model (w finałowej 13. jest 5 mężczyzn). Chłopcy w modelingu radzą sobie coraz lepiej, ale w projektowaniu osiągają największe sukcesy – mimo że byli w mniejszości, to właśnie oni dzięki szczegółowym wskazówkom Anji Rubik i Joanny Przetakiewicz tworzyli kreacje, które zachwycały zarówno jury, jak i widzów.

Podziały ról w społeczeństwie powoli się zacierają i bardzo dobrze! W dzisiejszych czasach kobieta na kierowniczym stanowisku lub facet projektujący damską modę już nie dziwią. „ W nowoczesnym świecie liczy się nie płeć, a marzenia, talent i umiejętności” mówi Clara Bizien z Francji, która odpowiada za założenie w Polsce portalu ZaadptujFaceta.pl, również odwracającego do góry nogami tradycyjny podział ról. Różnorodność jest tym, co sprawia, że życie jest ciekawsze, a ludzie bardziej wyjątkowi.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI