Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
13 lipca 2016 in Styl Życia by redakcja

Czy w wakacje warto szukać pracy?

Wiele osób odkłada szukanie pracy na wrzesień. Nawet osoby intensywnie poszukujące zajęcia przestają czytać ogłoszenia, wysyłać CV i dzwonić, uznając, że rekruterzy są na urlopach. To błąd! 

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Jak dobrze wykorzystać wakacje? Oto pięć podpowiedzi:

  • Lato to czas spotkań towarzyskich. Podczas takich imprez nie zaszkodzi wspomnieć, że szuka się nowej pracy. Może ktoś o czymś słyszał?
  • Dobrze jest trzymać się ustalonego planu: jeśli założymy, że zajmujemy się tym godzinę dziennie – pilnujmy tego. Powrót do ustalonego rytmu po wakacyjnej przerwie zajmie czas, który lepiej spożytkować na efektywne poszukiwania.
  • Warto budować sieć wsparcia; zakolegować się z innymi poszukującymi pracy i być z w stałym kontakcie  z tymi osobami. Wymiana doświadczeń i informacji jest bezcenna. Poza tym, coś co nam nie odpowiada, może być idealne dla kogoś innego.
  • Można w tym czasie odświeżyć wiedzę albo zdobyć nowe kompetencje. Skończyły się czasu, gdy latem życie w mieście zamierało, obecnie oferta wakacyjnych kursów ciągle rośnie.
  • Przede wszystkim nie należy się poddawać, choć dotarcie do decyzyjnych osób moze być wyzwaniem. Warto być cierpliwym i konsekwentnie zostawiać grzeczne wiadomości z przypomnieniem.

Faktem jest, że proces rekrutacyjny latem może się wydłużyć, ale, jak mówi Bartosz Struzik, z serwisu z ogłoszeniami o pracy MonsterPolska.pl,  że „ mało kto dziś bierze urlop na całe wakacje, a  w niektórych firmach to właśnie lato może być sezonem przyjęć. Na przykład tam, gdzie na jesień zaplanowano nowe, duże projekty i trzeba wcześniej skompletować zespół”.

We wrześniu konkurencja się zwiększa i wzrośnie ryzyko, że nasze dokumenty rekrutacyjne znikną w stosie wielu innych. Lepiej więc nie dać się opanować wakacyjnemu lenistwu.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI