Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Walutomat na zwierciadlo.pl
25 marca 2015 in Styl Życia by redakcja

Czy warto planować wakacje już w marcu?

Dla wielu z nas letnie wakacje to projekt, do którego konsekwentnie przygotowujemy się dużo wcześniej. Nie tylko musimy z odpowiednim wyprzedzeniem wziąć urlop, poszukać ofert wyjazdów, ale również odłożyć nieco funduszy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Według Raportu z badania krajowego rynku turystycznego przeprowadzonego przez PBS na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej aż 83 proc. respondentów planuje wcześniej przynajmniej część noclegów, a przeszło połowa – wszystkie. Tylko co 10. osoba wybiera się w wakacyjną podróż, nie poczyniwszy żadnych przygotowań.

Konsekwentny plan letniego wypoczynku pozwala ustrzec się przed przykrymi niespodziankami, elastycznie reagować na pojawiające się przeszkody oraz – i co może jest najważniejsze – oszczędzić czas i pieniądze. Mimo to ponad połowa wyjeżdżających przeznacza większość zgromadzonych funduszy na przejazdy, wyżywienie i noclegi.

Wcześniej wymienić pieniądze

Przed wyjazdem warto rozważyć opcję wymiany pieniędzy za pośrednictwem platformy wymiany walut. W odróżnieniu od kantoru stacjonarnego czy banku serwisy takie oferują korzystniejsze kursy kupna i sprzedaży waluty, ponieważ stosują niższe marże. Można za ich pośrednictwem zaoszczędzić nawet do 8 proc. w porównaniu z ofertami banków.

– Wymiana walut na platformie internetowej jest korzystniejsza finansowo od tradycyjnych form – mówi Łukasz Olek, członek zarządu lidera rynku, spółki Currency One SA, operatora serwisów Walutomat.pl i Internetowykantor.pl. – Dla przykładu, wymieniając 200 euro, zyskamy nawet do 40 zł w porównaniu do ofert banków. Sami możemy to sprawdzić, korzystając z kalkulatorów korzyści zamieszczanych na stronach serwisów wymiany walut.

Niedzielnych internautów nie powinna zniechęcać ani konieczność rejestracji, ani tym bardziej sam proces wymiany. Dla wszystkich, którzy chcieliby najpierw dokładnie zapoznać się z przebiegiem takiej transakcji wymiany online, przygotowano platformę edukacyjną kurswymiany.com, gdzie bez żadnych konsekwencji można przećwiczyć „na sucho” procedurę wymiany oraz zapoznać się z filmami instruktażowymi.

Lot nie musi być drogi

Wcześniejsze zaplanowanie podróży pozwoli także na znalezienie lotu w rozsądnej cenie. Bilet warto zarezerwować kilka miesięcy wcześniej. W przypadku promocji lepiej natomiast zachować umiar i zdrowy rozsądek. Oferta tanich linii lotniczych może zawierać wiele ukrytych kosztów. Należy pamiętać, że loty w środku tygodnia są z zasady tańsze niż w weekendy. Podobnie poza sezonem. Szczęściarze powinni zapolować na oferty last minute. Informacje o takich okazjach można znaleźć m.in. w serwisach porównujących oferty turystyczne, w ofertach biur podróży i w wakacyjnych dodatkach popularnych dzienników.

Można nocować tanio i wygodnie

Z noclegiem jest analogicznie jak z lotami. Z im większym wyprzedzeniem jest rezerwowany, tym większego upustu można się spodziewać. Warto skorzystać z usług serwisów noclegowych, choćby takich jak: booking.com, hotels.com, hostelsworld.com czy hotelscombined.com. Promocje i wyprzedaże, takie jak secret deals z booking.com, błyskawiczna wyprzedaż w sieci hoteli czy sezonowa wyprzedaż na hostelsworld.com pozwalają upolować noclegi nawet 40–50 proc. taniej.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI