Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Buty Louboutina w Muzeum Designu

redakcja
Photographer Philleppe Garcia, from the Christian Louboutin book published by Rizzoli,press release
12 maja 2012 in Design by redakcja
W londyńskim Muzeum Designu trwa wystawa butów Louboutina. Pierwszy butik projektanta powstał 20 lat temu. Przez wiele lat kojarzony wyłącznie ze szpilkami z charakterystyczną czerwoną podeszwą, w ubiegłym roku Louboutin otworzył w Paryżu sklep z obuwiem dla mężczyzn.

Ekspozycja pokazuje cały  proces twórczy: projektowanie i powstanie, począwszy od pierwszych szkiców i przygotowanie prototypów, aż do produkcji seryjnej (choć w tym przypadku to słowo nieco na wyrost, ponieważ buty Louboutina są dostępne w ograniczonej liczbie).

Muzeum Designu pokazuje projektanta w naturalnym środowisku, chce ukazać źródła jego kreatywności, inspiracje performansem, kabaretem, tancerkami.  Na wystawie są rysunki z prywatnego archiwum projektanta, modele-ikony, a także ostatnie kolekcje, w tym buty dla mężczyzn i torebki.  W 2007 r. w Paryżu odbyła się wspólna wystawa Christiana Louboutina i Davida Lyncha. Na zdjęciach reżyser odtworzył oniryczną atmosferę znaną z jego filmów. Część londyńskiej ekspozycji poświęcona jest butom przygotowanym do tamtego projektu.

 

Design Museum Londyn, 1 maja – 9 lipca 2012.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI