Design = Wzornictwo w Design Centrum Kielce

Design Centrum Kielce23 czerwca DESIGN CENTRUM KIELCE oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. Pierwszą wystawą przygotowaną przez ośrodek jest ekspozycja DESIGN=WZORNICTWO, która przedstawia to, czym design może być dla naszego życia codziennego. Gościem specjalnym otwarcia był znany mediolański designer, Giulio Cappellini.

Wystawa inauguracyjna, którą można oglądać w Design Centrum Kielce jeszcze do sierpnia, jest inicjacją tematu DESIGN. To słowo i jego szerokie znaczenie jest nowym pojęciem w słowniku języka polskiego i nie jest jeszcze powszechnie poznane i rozumiane. DCK prezentuje przekrojowy pogląd na produkt poprzez pryzmat nowych możliwości technologicznych, innowacyjnych technik produkcyjnych, a przede wszystkim twórczego i awangardowego myślenia. Po raz pierwszy w Kielcach, a nawet w Polsce, na wystawie goszczą premierowe obiekty międzynarodowych gwiazd.

Z okazji inauguracji Design Centrum Kielce przygotowało trzy wykłady na temat współczesnego designu. Wygłosili je: Michael Eden, projektant brytyjski, eksperymentujący z drukiem 3D, Matylda Krzykowski, która opowiadała o projekcie galerii Depot Basel , i gość specjalny, twórca autorskiej marki designerskiej, Giulio Cappellini. Projektant spotkał się również z 10 wybranymi studentami uczelni artystycznych.

na podst.mat.pras. DCK