Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
6 maja 2016 in Styl Życia by redakcja

Fakty i mity o dronach

W Polsce przeżywamy dronową rewolucję. Korzysta z nich coraz więcej osób, niektórzy twierdzą nawet, że drony już za kilka lat będą tak popularne, jak smartfony. Już teraz są wymarzonym prezentem komunijnym dla dzieci. Jednak mimo ich rosnącej popularności nadal niewiele o nich wiemy. Docierają do nas jedynie obiegowe opinie, które nie zawsze mają wiele wspólnego z prawdą. O jakich stereotypach mowa? Prezentujemy zestaw najczęstszych mitów o dronach.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Mit: Pierwsze drony stworzyło wojsko

Nie jest to do końca prawdą. W rzeczywistości pierwowzorem dronów były niewielkie latające samoloty dla dzieci. Podobnie, jak samochody-zabawki były zdalnie sterowane radiowo. Pomysł zainteresował Amerykanów, którzy w trakcie I wojny światowej skonstruowali automatycznie sterowany samolot Hewitt-Sperry, którego nazwa pochodzi od nazwisk jego wynalazców – Elmera Sperry i Petera Coopera Hewitta. Dziś drony są powszechnie wykorzystywane w wojsku, także w Polsce.

Mit: Drony mogą bezpowrotnie odlecieć

Tak i nie. Niektóre drony rzeczywiście mogą odlecieć, gdy mocniej zawieje wiatr, a operator nie będzie w stanie go sprowadzić z powrotem. Dotyczy to jednak głównie tanich, nieprofesjonalnych modeli. Specjalistyczne drony mają wmontowany GPS, czyli system nawigacji sanitarnej, który umożliwi nam sprowadzenie urządzenia lub pokaże jego lokalizację.

Jednak nawet najlepsza technologia nie zastąpi zdrowego rozsądku. Na początku, tuż po kupnie drona, kiedy nie umiemy się nim posługiwać, warto nieco poćwiczyć. Najlepiej uczyć się na rozległych przestrzeniach, w których nie ma drzew i linii wysokiego napięcia. Wybierzmy też pogodny dzień, aby nic nam nie utrudniało „pilotowania” drona.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI