Ekskluzywne kurorty narciarskie – luksus w zimowym wydaniu

copyright_MegeveTourisme_Simon-Garnier_150114

Małymi krokami zbliża się do nas zima, ulubiony sezon wszystkich miłośników gór i sportów zimowych. I jak w tej piosence « Las Chrismas », wielu z nas zamarzy, aby Święta lub urlop zimowy spędzić w górskiej chacie zasypanej śniegiem, gdzie przy płomieniach kominka można celebrować długie wieczory w gronie rodziny i przyjaciół.


Małymi krokami zbliża się do nas zima, ulubiony sezon wszystkich miłośników gór i sportów zimowych. I jak w tej piosence „Last Chrismas”, wielu z nas zamarzy, aby Święta lub urlop zimowy spędzić w górskiej chacie zasypanej śniegiem, gdzie przy płomieniach kominka można celebrować długie wieczory w gronie rodziny i przyjaciół.

Od lat Polacy zaczęli wyjeżdżać masowo w Alpy czy Dolomity. Zwykle wynajmują apartamenty klasy ekonomicznej, ale są wśród nich też tacy, którzy szukają bardziej wyrafinowanego wypoczynku. Jakie są najbardziej luksusowe kurorty narciarskie Europy i co oferują? Oto nasza selekcja TOP 5 :

  1. COURCHEVEL i region narciarski Trzy Doliny

Jeden z najdroższych i najbardziej eleganckich ośrodków narciarskich w Alpach. Wraz z dwiema innymi dolinami: Meribel i Belleville tworzy największy obszar narciarski Europy z ponad 600 km tras! To tu mieszczą się najlepsze alpejskie hotele takie jak Cheval Blanc, Le Strato czy Le K2 i to tu również można wynająć najbardziej ekskluzywne zimowe domy, w których znajdziemy m.in prywatne SPA, ekskluzywne wnętrza w najlepszym standardzie wykończenia, a nawet osobistego concierge, który zadba o nas podczas całego pobytu.

  1. MEGEVE, Alpy

To kurort narciarski stworzony przez zamożną rodzinę Rothschild na początku XX wieku. Stacja narciarska znana jest z tego, że oferuje zapierający dech w piersiach widok na Mont Blanc. Ale Megeve to nie tylko słynne « czarne trasy » dla najlepszych narciarzy, to także polo i golf na śniegu. Kurort oferuje również fantastyczne doznania kulinarne w takich restauracjach jak Les Flocons de Sel, Les Fermes de Marie czy Les Enfants Terribles (Hôtel Mont Blanc) le 1920. Bywają tu często Kylie Minogue, szwedzka rodzina królewska czy Tom Cruise.

  1. Moritz

Położony na 1900 m n.p.m. w południowo-wschodniej Szwajcarii. Sankt Moritz jest najstarszym europejskim ośrodkiem narciarskim. Bogatych gości przyciąga tu nie tylko tradycyja, ale też wspaniałe warunki narciarskie i pogodowe – słońce świeci tu ponad 300 dni w roku! W kurorcie odbywają się również renomowane turnieje polo i wyścigi konne. Hotele, restauracje i usługi są na najwyższym światowym poziomie. Bywa tu m.in George Clooney z małżonką.

  1. Gstaad

To jeden z najbardziej modnych kurortów narciarskich. Międzynarodowa elita przyjeżdża tu w poszukiwaniu luksusu, spokoju i dobrego towarzystwa. Ta mała miejscowość, malowniczo położona w kantonie Bern kusi swymi luksusowymi hotelami, sklepami i przede wszystkim restauracjami. Prestiżowy przewodnik Gault Millau uhonorował aż 14 szefów kuchni lokalnych restauracji.

  1. Zermatt

Jedna z niewielu stacji narciarskich, gdzie ruch samochodowy jest zakazany. Zermatt przyciąga narciarzy lubiących trudne, wymagające stoki. Miasteczko położone jest u stóp Matterhornu, jednego z najsławniejszych szczytów alpejskich. Po wyczerpującym dniu na stoku w kurorcie rozpoczyna się słynne apres-ski. Kultowym miejscem jest Vernissage – restauracja, bar, kino i galeria w jednym. Bywa tu Nicole Kidman.

Źródło: Luxury Trip – ekskluzywne wycieczki (wyjazdy na narty, oferta hoteli i luksusowych domów w Alpach)